Reklama

Gmina Cmolas. Przy drodze krajowej nr 9, jednej z najbardziej ruchliwych dróg jaką ma powiat kolbuszowski, ma powstać chodnik.

Opublikowano:
Autor:

Gmina Cmolas. Przy drodze krajowej nr 9, jednej z najbardziej ruchliwych dróg jaką ma powiat kolbuszowski, ma powstać chodnik. - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nowy chodnik ma powstać w Hadykówce przy krajowej drodze nr 9. O jego budowę starali się mieszkańcy sołectwa.

Dotychczas mieszkańcy mieli chodnik tylko po prawej stronie drogi (jadąc w kierunku Rzeszowa). Teraz będziemy mogli spacerować po obu stronach krajówki.

W pół roku

Chodnik ma być długi na 1160 m i będzie miał dwa metry szerokości. Ścieżka dla pieszych rozpoczynać się ma od wjazdu na tzw. starą kopalnię i będzie biegła w stronę Cmolasu.

 

Przetarg na wykonanie traktu ogłosiła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Ekoton - Zieleń i Budownictwo, Tadeusz Tabor z Alfredówki. Całość inwestycji ma kosztować ponad 970 tys. zł. 

 

- Prawdopodobnie 31 lipca zostanie podpisana umowa z wykonawcą - informuje Bartosz Wysocki, z Biura Prasowego Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad, Oddział w Rzeszowie. -  Zadanie nosi nazwę "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w ciągu DK 9 w miejscowości Hadykówka w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych" - dodaje rzecznik i jednocześnie wspomina, że wykonawcy mają na ukończenie zadania 6 miesięcy od podpisania umowy.

Będzie bezpieczniej

Tadeusz Jagodziński, sołtys Hadykówki, przyznaje, że chodnik we wsi, również po drugiej stronie drogi, bez wątpienia się przyda. Jak zaznacza gospodarz sołectwa, droga w sołectwie jest niebezpieczna - nie brakuje na niej zakrętów i wzniesień.

Często dochodziło tam też do wypadków. O wykonanie ścieżki dla pieszych mieszkańcy długo się starali. Teraz cel został osiągnięty.

- Myślę, że budowa kolejnego chodnika w Hadykówce to bardzo dobry pomysł - uważa mieszkanka sołectwa.
 
- Na pewno będzie bezpieczniej, ponieważ kierowcy czasem jeżdżą bardzo niebezpiecznie.
 
Również dzieci będą miały lepsze dojście do szkoły - dodaje nasza rozmówczyni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE