Reklama

Reklama

Gdzie może powstać kolejna stacja bazowa telefonii komórkowej?

Opublikowano: 11 czerwca 2020 10:51
Autor:

Gdzie może powstać kolejna stacja bazowa telefonii komórkowej? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na jakim etapie jest planowanie budowy masztu telefonii komórkowej w Kosowach? Czy mieszkańcy m.in. Świerczowa korzystają już z nowej stacji bazowej?

W ramach swojej działalności operacyjnej P4 (operator sieci Play) prowadzi w trybie ciągłym wiele inwestycji, w tym także na terenie powiatu kolbuszowskiego.

- Celem prowadzonych inwestycji jest zapewnienie jak najlepszego dostępu do bezprzewodowej sieci telekomunikacyjnej pozwalającej na niezakłócone rozmowy oraz dostęp do szybkiego połączenia internetowego - zapewniają przedstawiciele firmy.

 

Gmina Niwiska

 

Inwestycja Play w Kosowach jest obecnie na etapie procedury przygotowawczej związanej z uzyskiwaniem wymaganych pozwoleń administracyjno-budowlanych. - Po uruchomieniu stacji nasi klienci odczują znaczącą poprawę jakości oraz dostępności świadczonych usług - zapewnia Jan Pilewski z biura prasowego Play.

Czas epidemii oraz ostatnie miesiące obfitują w wiele tzw. fake-newsów związanych z funkcjonowaniem infrastruktury telefonii komórkowej. - Rozumiemy, że odróżnienie fałszywych od prawdziwych informacji może być dla wielu osób niełatwe - nadmienia przedstawiciel firmy. - Dlatego też zachęcamy wszystkie osoby zainteresowane technologią 5G, w pierwszej kolejności do weryfikacji wartości merytorycznej źródeł traktujących o rozwoju infrastruktury telekomunikacyjnej - dodał.

 

Gmina Kolbuszowa

 

Stacja bazowa w Świerczowie od 28 maja obsługuje ruch głosowy i transfer danych. W ciągu sześciu dób od uruchomienia stacja obsłużyła ponad 25 tys. minut rozmów oraz przesył 380 GB danych, co, jak zaznaczają przedstawiciele operatora, potwierdza zapotrzebowanie na rozwój infrastruktury Play we wspomnianym regionie.

- Obecnie w Polsce funkcjonuje kilkadziesiąt tysięcy stacji bazowych telefonii komórkowej, więc nie jest to inwestycja, która w żaden sposób się wyróżnia - wyjaśnia Pilewski. - Jednocześnie pragniemy jeszcze raz podkreślić, iż rozwijając naszą infrastrukturę sieciową, zawsze dbamy o przestrzeganie prawa i wszystkich regulacji, które nas dotyczą, uważnie wsłuchując się w oczekiwania naszych klientów związane z zapewnieniem wysokiej jakości usług - dodał.

 

Sprzeciw mieszkańców

 

Plan budowy nowych nadajników nie wszystkim się jednak podoba. Mieszkańcy złożyli do gminy Niwiska pisma z podpisami ZA i PRZECIW w sprawie budowy stacji bazowej sieci Play w Kosowach. Jakie jest zdanie włodarza gminy w tej kwestii? - Na pewno jest problem z zasięgiem, dzisiaj wszyscy chcemy korzystać z dostępu do sieci, a bez stacji nie da się tego zapewnić - mówiła w rozmowie z Korso Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska. Jak nadmienia włodarz, są mieszkańcy, którzy zabiegają o możliwości poprawy dostępu, ale też i są i tacy, którzy mają swoje obawy.

Przeciwko działającej już stacji w Świerczowie, jeszcze przed jej uruchomieniem, protestowali mieszkańcy sołectwa oraz okolicznych wiosek. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +2 / -3

  Logik

  A czy ktokolwiek udowodnił że 5 G nie jest szkodliwe dla zdrowia ludzi?czy najpierw wprowadza a potem się ...zobaczy bo ludkowie bez namysłu idą w to jak stado bydła na świeżą trawę

 • rok temu | ocena +1 / -3

  Mieszkaniec

  Od razu widać, że maszt w Świerczowie działa... Zasięg full, internet śmiga jak zaklęty... Bardzo dobre posunięcie

 • rok temu | ocena +1 / -1

  Wkurzony użytkownik Plusa.

  Plus (aka cyfrowy polsat) mógłby coś zrobić w Kolbuszowej dodatkowego bo te BTSy po prostu nie wyrabiają. Pingi są tragiczne nawet na połączeniu anteną kierunkową na odległości 1.5km na paśmie 2600 Mhz. Absolutny dramat.