Reklama

Fundusz sołecki 2023 Nowej Wsi podzielony. - W planie nowe oświetlenie i tabliczki z numerami domów - mówi sołtys Grażyna Maziarz

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Posłuszny

Fundusz sołecki 2023 Nowej Wsi podzielony. - W planie nowe oświetlenie i tabliczki z numerami domów - mówi sołtys Grażyna Maziarz - Zdjęcie główne

O tym, co zostanie zrobione w sołectwie, mówi Grażyna Maziarz, sołtys Nowej Wsi. | foto Bartosz Posłuszny

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na siedem zadań mieszkańcy Nowej Wsi (gmina Kolbuszowa) rozdzielili tegoroczny fundusz sołecki. Do podziału było ponad 50 tys. zł. O zaplanowanych zadaniach mówi sołtys Grażyna Maziarz.

52 347,20 zł - tyle dokładnie do podziału mieli mieszkańcy sołectwa, którzy jeszcze w 2022 roku wzięli udział w zebraniu wiejskim. O tym, na co trafią pieniądze, zdecydowało 22 osób. Wszyscy byli "za".

Największa część z tej kwoty (20 tys. zł) wydana zostanie na montaż lamp oświetleniowych w przysiółku Borek.

- Chodzi o cały Borek w prawo. Trzeci rok już dokładamy tam lampy i w tym roku kończymy inwestycję. Tutaj mieszkańcy bardzo o to zabiegali

- mówi Grażyna Maziarz, sołtys Nowej Wsi.

 

Także w tej części sołectwa, przy ostrym zakręcie, ustawione zostanie lustro uliczne. Na ten cel wieś zarezerwowała tysiąc złotych. Na tym nie koniec. Blisko 15 tys. zł z funduszu sołeckiego wydane zostanie na remonty dróg gminnych na terenie wsi. 

- Takich dróg mamy siedem. Przynajmniej dwa razy w roku trzeba uzupełniać te dziury, które powstają

- dodaje sołtyska. 

W Nowej Wsi podobnie jak w Kolbuszowej Górnej, czy Widełce, ustawione zostaną także słupki z tablicami z numerami domów. 

- Już mam wszystko policzone, ile tych tablic trzeba. Całą wieś to obejmuje. To jest bardzo potrzebne. Jak kierowcy jeżdżą z dostawą jedzenia czy kurierzy to mają problem z trafieniem pod właściwy adres. Do mnie też często przyjeżdżają. Dobrze, że człowiek ponad 60 lat mieszka we wsi, to wie, jak pokierować pod dany adres

- zaznacza Grażyna Maziarz. 

Kolejne pieniądze wydane zostaną na koszenie rowów i placu (2 tys. zł), pielęgnację drzewek (600 zł) i zakup materiałów biurowych (347,20 zł). 
W planie jest także spotkanie integracyjne, które odbędzie się 5 sierpnia na placu przy szkole. Na ten cel zabezpieczono 3,6 tys. zł.

Na tym nie koniec inwestycji na terenie Nowej Wsi w 2023 roku. W budżecie gminy Kolbuszowa zabezpieczono 100 tys. zł na położenie asfaltu na jednej z dróg na terenie sołectwa. 

- Ta droga będzie robiona, jeśli się uda pozyskać pieniądze

- dodaje szefowa wsi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy