Reklama

Fundacja na minusie. Grzegorz Romaniuk o aktualnej sytuacji finansowej: Powolutku będziemy dochodzić do przyzwoitego poziomu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Fundacja na minusie. Grzegorz Romaniuk o aktualnej sytuacji finansowej: Powolutku będziemy dochodzić do przyzwoitego poziomu - Zdjęcie główne

Prezes Grzegorz Romaniuk jednocześnie zapewniał radnych miejskich, że podejmuje wszelkie działania, aby fundacja nie przynosiła strat. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jak wygląda aktualna sytuacja finansowa Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu w Kolbuszowej? O tym radnym miejskim opowiadał Grzegorz Romaniuk, jej prezes.

Szef fundacji miał ku temu okazję podczas ostatniego (18 maja) posiedzenia komisji oświaty działającej przy Radzie Miejskiej w Kolbuszowej. - Może pan przedstawił aktualną sytuację finansową fundacji? - zapytał radny Paweł Michno, przewodniczący komisji.

Nie zapłacili za uchodźców

Prezes Romaniuk powiedział o wyliczeniach na koniec kwietnia tego roku. - Nasz przychód wyniósł 665 497,40 zł a koszty 715 303,32 zł. Byliśmy na minusie 49 805 zł - poinformował radnych szef kolbuszowskiej fundacji, która swoją siedzibę ma przy stadionie miejskim i dodał:

- Gdyby wypłacono nam za ten okres wszystkie świadczenia związane z utrzymaniem uchodźców, to bylibyśmy na zero lub w pobliżu zera.

Mowa o pieniądzach, które przyznał rząd - 40 zł za dzień pobytu uchodźcy z Ukrainy.

- Przyszła do nas decyzja o wypłaceniu pierwszej transzy. Powolutku będziemy dochodzić do przyzwoitego poziomu finansowego

- zaznaczył prezes Romaniuk. 

Obecnie na terenie fundacji przebywa 23 obywateli Ukrainy, którzy uciekli ze swojego kraju przed wojną. Dla wielu osób to tylko chwilowy przystanek. Są jednak i tacy, którzy nie planują na razie opuszczenia hotelu kolbuszowskiej fundacji. - Czy jest jakieś ograniczenie czasowe, ile mogą w tym miejscu przebywać? - dopytywała radna Barbara Szafraniec. 

Prezes Romaniuk wyjaśnił, że na razie wiadomo, że rząd zapłaci za cztery miesiące pobytu uchodźców w hotelu. - A czy państwo przedłuży refundację? Tego jeszcze nie wiadomo - powiedział. 

Romaniuk: Stanęliśmy na wysokości zadania

Prezes Romaniuk jednocześnie zapewniał radnych miejskich, że podejmuje wszelkie działania, aby fundacja nie przynosiła strat.

- W czasie covidu stanęliśmy na wysokości zadania. Teraz też przyjęliśmy ogrom uchodźców. Organizowaliśmy przyjęcia komunijne. Teraz czekają nas zgrupowania piłkarskie

- wyliczał i dodał, że pracy było sporo, a sytuacja w fundacji jest ciężka. - Mamy mało pracowników. Ci, którzy są, są to pracownicy wiekowi już. Chorują. Ale jakoś sobie radzimy. 

O to, jakie jest planowanie obłożenie w czasie nadchodzących wakacji, dopytywał radny Piotr Panek z Kolbuszowej Dolnej. Jak się okazuje, jest to w granicach 50 - 60 proc. - Wszyscy się boją, bo nie wiedzą, czy rodziców będzie stać na sfinansowanie wyjazdów - stwierdził Grzegorz Romaniuk.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy