Reklama

Tak wygląda altana przy kolbuszowskiej kolegiacie. To miejsce dla seniorów oraz dzieci [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Przy kolbuszowskiej kolegiacie nie tak dawno powstała altana ogrodowa z miejscem na grill i ławkami. Ma ona służyć przede wszystkim seniorom oraz dzieciom. Zobacz, jak wygląda.

Altana przy kolbuszowskiej kolegiacie powstała z tego samego projektu co Dzienny Dom pobytu Seniora. Oprócz rozbudowy i przebudowy budynku przy ul. Narutowicza, teren wokół obiektu został utwardzony kostką betonową oraz żwirem. Powstały również miejsca postojowe i chodniki.

Prace nad otoczeniem obejmowały także budowę wspomnianej altany ogrodowej oraz deptaków na placu pomiędzy plebanią a ul. Narutowicza. Zadaszenie z miejscem na grill, stoły i ławki ma służyć do spotkań integracyjnych dla seniorów.

Jak powiedział w rozmowie z nami ks. Lucjan Szumierz, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej, terenem, na którym znajduje się altana, zarządza m.in. parafia. Jak zaznacza, ma on służyć nie tylko seniorom, ale również dzieciom ze świetlicy szkolnej. Projekt nie przewiduje bowiem udostępnienia tego terenu mieszkańcom - przynajmniej na ten moment.

Przypomnijmy, że przetarg na realizację zadania wygrała Firma Budowlana „GUŹDA” Zbigniew Guźda, która wyceniła swoją pracę na 3,2 mln złotych. Pieniądze pochodziły z dwóch źródeł: Regionalnego Programu Operacyjnego (ponad 2,3 mln zł) oraz Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (ponad 22 tys. zł).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy