Reklama

Fryc: - To egzekucja oddziału

Opublikowano:
Autor:

Fryc: - To egzekucja oddziału - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z funkcji członka Rady Społecznej SP ZOZ w Kolbuszowej został odwołany Józef Fryc. Samorządowca taka decyzja jednak nie dziwi.

Informację o odwołaniu Józefa Fryca z pełnionej funkcji potwierdziła Małgorzata Waksmundzka –  Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego. – 3 listopada został odwołany ze składu Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej dotychczasowy przedstawiciel wojewody podkarpackiego, pan Józef Fryc, a powołany na jego miejsce pan Ryszard Łeptuch – wyjaśniła rzeczniczka i dodała: - Według wiedzy, jaką dysponuje Urząd Wojewody, pan Ryszard Łeptuch posiada pełne rekomendacje i kompetencje do sprawowania powierzonej mu funkcji.

Spodziewałem się

Konkretnych przyczyn odwołania rzecznik prasowy jednak nie podała. Lakonicznie wyjaśniła tylko, że wojewoda na mocy obowiązujących przepisów ma prawo do ustanowienia swojego przedstawiciela w radzie społecznej. Zaznaczyła też, że taka osoba powinna znać problemy danego ZOZ-u i właściwie reprezentować administrację rządową.

Argumentów wojewody nie poznał też sam zainteresowany. Józefa Fryca ostatecznie taka decyzja zdaje się nie dziwić. - Zmiana, jaką pani wojewoda dokonała, na pewno jest efektem mojego sprzeciwu w sprawie likwidacji oddziału ginekologiczno-położniczego w Kolbuszowej i nie ulega to żadnej wątpliwości – powiedział nam samorządowiec i dodał: - Podczas głosowania (nad propozycją dotyczącą zawieszenia oddziału – przyp. red.) Rada Społeczna wyraziła swoją wolę. Ja wstrzymałem się od głosu. Powiedziałem, że będę przyglądał się tej sprawie i jednoznacznie zaznaczyłem, że jestem przeciwko.

Józef Fryc wyjaśnił też, że poprosił dyrektora szpitala o szczegółowe dane finansowe dotyczące lecznicy za 2015 rok i pierwsze dziewięć miesięcy 2016 roku. - Jestem przekonany, że te wszystkie moje pytania, które były jedynymi zadawanymi w tamtym składzie, jako pytania niesprzyjające podjęciu decyzji, były powodem tego, że pan starosta, mając takie prawo, zapewne wystąpił o zmianę członka Rady  społecznej ZOZ-u w Kolbuszowej – stwierdził samorządowiec.

Więcej w 46 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE