Przebudowa bulwarów nad Nilem kosztowała ponad 4 mln zł (w tym dofinansowanie). Prace obejmowały nie tylko zagospodarowanie terenu za kościołem w stronę cmentarza, ale również przebudowę ul. parkowej, czy skweru naprzeciwko budynku kolbuszowskiej policji.
W ramach tego zadania, w sąsiedztwie ogródka jordanowskiego, wybudowana zostanie fontanna. Woda tryska bezpośrednio z powierzchni deptaku. To jak się prezentuje, mieszkańcy miasta mogli zobaczyć kilka dni temu.
Nagranie: Czytelnik Antek
- Ten rozruch związany był z ustawieniem dysz fontannowych - wyjaśnia Roman Petejko, przedstawiciel wykonawcy.
Ze względu jednak na ewentualne przymrozki, zdecydowano o wyłączeniu fontanny przy Nilu. Ma zostać ona ponownie uruchomiona najprawdopodobniej w majowy weekend.
Od kilku dni działa natomiast fontanna w centrum Kolbuszowej - przy zabytkowej studni w rynku. Powstała ona w ramach rewitalizacji tej części miasta w 2012 roku.
Fontanna na bulwarach w Kolbuszowej, jest trzecią, jaka powstała w mieście nad Nilem. Pierwsza, jaką wybudowano, znajdowała się przy ulicy Ks. Ruczki w Kolbuszowej. Została ona uruchomiona w latach 70-tych specjalnie dla pracowników fabryki mebli, do której wówczas należał blok znajdujący się przy ul. Ks. Ruczki. Zakład zajmował się także zasilaniem obiektu w prąd i wodę.
Z powodu częstych awarii została jednak wyłączona pod koniec lat 80-tych. Pod uwagę brano remont obiektu, jedna ze względu na związane z tym ogromne koszty, ostatecznie zadecydowano o jej likwidacji. Taką dedycję w 2008 roku podjęli w trakcie zebrania mieszkańcy osiedla nr 3.
Obecnie w miejscu dawnej fontanny znajduje się boisko.
Likwidacja fontanny przy ul. Ruczki w Kolbuszowej. Kwiecień 2008. Fot. Archiwum Korso Kolbuszowskie
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.