Reklama

Tak będzie wyglądał parking wielopoziomowy w Kolbuszowej [ZDJĘCIA WIZUALIZACJA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Takiej inwestycji w mieście nad Nilem jeszcze nie było. Urząd Miejski w Kolbuszowej przygotował wizualną koncepcję wielopoziomowego parkingu. Znajdzie się na nim blisko 190 miejsc parkingowych.

Jeszcze we wrześniu radni miejscy zagłosowali za zaciągnięciem zobowiązania na rok 2022 w kwocie 50 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej na zadanie inwestycyjne pod nazwą Budowa drogi publicznej wraz z parkingiem wielopoziomowym przy ul. Rzeszowskiej w Kolbuszowej.

 

- Źródłem zabezpieczenia funduszy na wykonanie zobowiązania będą dochody własne gminy, w tym z tytułu podatku od nieruchomości, podatku rolnego, podatku leśnego, udziału w podatkach od osób fizycznych i udziału w podatkach od osób prawnych w roku 2022 - wyjaśniał wtedy Jacek Mroczek, skarbnik gminy Kolbuszowa.

Nie obeszło się wówczas bez pytań samorządowców. - Mam prośbę, aby planować to w taki sposób, aby ludzie mieszkający niżej nie mieli basenów na swoich podwórkach. Żeby był tam zakaz podnoszenia tego terenu. Martwimy się o ul. Zieloną, która ostatnio pływała. Martwię się też o Kolbuszową Dolną, której nasza rzeka robi psikusy - argumentował radny Piotr Panek. O tym pisaliśmy tutaj: Ogromny kilkupoziomowy parking ma powstać w Kolbuszowej. 

Parking wielopoziomowy w Kolbuszowej

Budowa parkingu planowana jest na działkach w Kolbuszowej przy ul. Rzeszowskiej. Jest to obszar położony między rzeką Nil i stacją paliw Circle K w pobliżu ronda na drodze krajowej nr 9.

Ideą projektu jest stworzenie wielopoziomowego parkingu otwartego. Parking będzie obiektem dwukondygnacyjnym z trzema poziomami parkingu. Ostatnia kondygnacja będzie otwarta.

 

Ruch między poziomami parkingu odbywał się będzie za pomocą pochylni przylegających do zachodniej ściany obiektu. Konstrukcja budynku w formie szkieletowej żelbetowej (układ słupowo-płytowy). Wymiary zewnętrzne budynku około 39 metry na 54 metry.

Budowa parkingu umożliwi parkowanie na trzech poziomach. Łącznie powstanie około 190 miejsc postojowych. Zaplanowano też cztery stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych.

- Obiekt będzie posiadał dwie klatki schodowe i jeden szyb windowy. W obiekcie będzie znajdowało się pomieszczenie gospodarcze oraz serwerownia do obsługi parkingu

- wyliczają pracownicy Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. 

Dojazd do parkingu planowany jest poprzez budowę dodatkowego zjazdu z ronda im. Józefa Karola Lubomirskiego na DK 9. W tej sprawie trwają uzgodnienia z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

 

Parking będzie połączony kładką dla pieszych z chodnikiem przy moście na rzece Nil, co powiąże komunikacyjnie parking z kolbuszowskim rynkiem.

Na wschodniej części działki przewidziano także budowę parkingu naziemnego dla samochodów osobowych. Znajdzie się tam 13 miejsc postojowych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy