Reklama

Firma Koltex Recykling, na której sąsiedztwo skarżyli się mieszkańcy jednego z osiedli w Kolbuszowej, zmieniła swoją lokalizację

Opublikowano:
Autor:

Firma Koltex Recykling, na której sąsiedztwo skarżyli się mieszkańcy jednego z osiedli w Kolbuszowej, zmieniła swoją lokalizację - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Kogo będziemy mieć teraz za płotem? - zastanawia się nasza Czytelniczka.

Przeniesienie swojej działalności na działkę przy ul. Leśnej w Kolbuszowej właściciel firmy zapowiedział w ubiegłym roku, kiedy to mieszkańcy coraz głośniej zaczęli mówić o uciążliwym sąsiedztwie. Kolbuszowianie mieszkający w okolicy ul. Kilińskiego (bocznej ul. Piłsudskiego) oraz ul. Zielonej skarżyli się na uciążliwy zapach folii oraz hałas. - Nie możemy otworzyć okiem. Ciągle czuć zapach topionej folii, a maszyny emitują spory hałas - mówiła w maju ubiegłego roku jedna z osób mieszkających w sąsiedztwie zakładu przetwarzającego plastikowe odpady na granulat.

Przenosiny

Ten problem mieszkańcy poruszyli podczas spotkania zarządu osiedla mieszkaniowego. Pojawili się na nim również przedstawiciele firmy Koltex, którzy zapowiedzieli, że planują przenieść swoją działalność. Tak też się stało w sierpniu tego roku.

- Mieszkańcy, którzy nie do końca byli zadowoleni z naszego sąsiedztwa oraz prowadzonej działalności będą mogli odetchnąć z ulgą. Dotrzymujemy słowa. Obiecaliśmy, że do końca roku przeniesiemy się z ul. Kilińskiego i tak się stało - mówi Marcin Mitura, właściciel firmy Koltex Recykling w Kolbuszowej, zajmującej się recyklingiem tworzyw sztucznych.

Nowi pracownicy

Firma wybudowała swoją nową siedzibę przy ul. Leśnej, tuż przy kolbuszowskiej strefie ekonomicznej. Hala jest już gotowa. Zakład obecnie się przenosi, instaluje i testuje nowe maszyny. - Nasza firma cały czas się rozwija. Chcąc zwiększyć produkcję, wyposażyliśmy nowy obiekt w zautomatyzowane linie produkcyjne. Potrzebowaliśmy więcej miejsca, stąd też decyzja o przeniesieniu się z ulicy Kilińskiego - wyjaśnia nasz rozmówca.

Jak zapewnia przedstawiciel Koltexu, nowy zakład spełnia wszystkie najsurowsze normy prawne i środowiskowe. Pracę w hali przy ul. Leśnej znajdzie dodatkowe 80 osób.


Więcej w aktualnym numerze Korso.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE