Reklama

Ewa Draus objęła funkcję wicemarszałka województwa podkarpackiego

Opublikowano:
Autor:

Ewa Draus objęła funkcję wicemarszałka województwa podkarpackiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkanka Kolbuszowej jest jednym z dwóch (wraz z Bogdanem Romaniukiem z Lipnicy) przedstawicieli powiatu kolbuszowskiego w Sejmiku Województwa Podkarpackiego. 

Uzyskała ona mandat radnej, zdobywając podczas tegorocznych wyborów ponad 14 tys.  głosów. Kolejne 26 głosów kolegów i koleżanek z sejmiku dało jej stanowisko wicemarszałka Podkarpacia. 

Podczas spotkania z dziennikarzami wicemarszałek Piotr Pilch poinformował, że zmiany w zarządzie, tj. powołanie Ewy Draus (58 l.) w miejsce Bogdana Romaniuka (51 l.), wynikają z chęci zwiększenia liczby kobiet w polityce.

Mieszkanka Kolbuszowej ma nadzorować pracę Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego, Departamentu Wspierania Przedsiębiorczości oraz Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, a także wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego.

Na marszałka Podkarpacia ponownie został wybrany Władysław Ortyl z Mielca. Uzyskał on 25 głosów. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE