Reklama

Dyrektor Józef Babiarz o incydencie w szkolnej bibliotece w Cmolasie. Policja spotkała się z uczniami

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Dyrektor Józef Babiarz o incydencie w szkolnej bibliotece w Cmolasie. Policja spotkała się z uczniami - Zdjęcie główne

Jaka sprawę komentuje dyrektor? | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Józefa Babiarza, dyrektora Szkoły Podstawowej im. prof. Jana Czekanowskiego w Cmolasie, poprosiliśmy o komentarz na temat incydentu, który wydarzył się 4 października w szkolnej bibliotece. Co powiedział? Jakie kroki podjęła szkoła?

Przypomnijmy, że do incydentu miało dojść cztery dni wcześniej, 4 października, na terenie biblioteki szkolnej w Cmolasie. Tam nieletnia miała zostać uderzona w tył głowy przez innego ucznia, w wyniku czego uderzyła twarzą w blat stolika, doznając stłuczenia.

Materiały w tej sprawie zostały przekazane we wtorek (11 października) do Sądu Rodzinnego w Kolbuszowej, który to podejmie dalsze decyzje. Pisaliśmy o tym tutaj: Cmolas: 14-latka uderzona w tył głowy przez ucznia w szkolnej bibliotece. Sprawą zajmie się sąd rodzinny

Józef Babiarz, dyrektor szkoły w Cmolasie, powiedział w rozmowie z Korso, że dla dobra obydwojga uczniów, na razie nie będzie komentował zaistniałej sytuacji, którą zajmuje się sąd rodzinny. 

Nasz rozmówca dodał, że dzisiaj (12 października) w szkole odbyło się spotkanie grona pedagogicznego z uczniami, w trakcie którego rozmawiano o przemocy. 

Także przedstawicielka kolbuszowskiej policji spotkała się z wychowankami placówki. Mówiła wówczas o odpowiedzialności karnej w przypadku przemocy rówieśniczej. 

Policjantka rozmawiała także z nauczycielami o ich roli w sytuacji, gdy dochodzi do tego typu przemocy.


Zdarzenie w Cmolasie było incydentem, który będzie wyjaśniał sąd rodzinny. Policja już nie raz zajmowała się tematem przemocy wśród młodych osób.

We wrześniu tego roku doszło do bójki dwóch nastolatków w rejonie jednej ze szkół w Kolbuszowej. Jak ustalili wówczas policjanci, 13-latek kilka dni wcześniej pożyczył 5 złotych od znajomego 17-latka. Potem starszy z chłopców zaczął domagać się zwrotu znacznie wyższej kwoty, grożąc młodszemu pobiciem.

- Kiedy 17-latek przyszedł ponownie pod szkołę, doszło pomiędzy nimi do sprzeczki. Starszy z chłopców zacząć bić młodszego. Pracownicy szkoły widząc bijących się nastolatków wezwali policję. Wtedy napastnik oddalił się w rejon kolbuszowskich bulwarów

- informowała Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik kolbuszowskiej policji.

Z kolei początkiem października w mediach głośno zrobiło się o bójce dwóch nastolatek w Brzozowie. Tematem jako pierwszy zajął się portal korsosanockie.pl. 17-letnia uczennica Zespołu Szkół Budowlanych w biały dzień, na oczach kilkudziesięciu świadków, brutalnie pobiła się z 15-latką z Liceum Ekonomicznego. Użyła między innymi kastetu. Nikt bójki nie przerwał, wiele osób nagrywało ją za to komórkami i krzyczało: "dopier... jej!". Sprawą zajmują się już policja i kuratorium oświaty.

Zobacz zdjęcia z Brzozowa. Kliknij fotografię poniżej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE