Reklama

Dworzec w Kolbuszowej już otwarty! Zobacz zdjęcia z pierwszego dnia funkcjonowania kolbuszowskiego centrum przesiadkowego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od dziś (środa, 11 maja) podróżni mogą skorzystać z dworca przy ul. ks. Ruczki w Kolbuszowej. Został on oficjalnie otwarty, co za tym idzie tymczasowe przystanku wzdłuż ulicy ks. Ruczki przestały funkcjonować.

- Budynek dworca jest obiektem wielofunkcyjnym przystosowanym do obsługi osób niepełnosprawnych, osób starszych i osób podróżujących z dziećmi - informują przedstawiciele magistratu.

W części budynku przeznaczonej dla podróżnych funkcjonować będą poczekalnie długo i krótkoterminowa, toalety, pokój dla matki z dzieckiem i kącik zabaw dla dzieci. Przewidziane są również pomieszczenia dla biura podróży i pod lokal gastronomiczny.

- Wkrótce otwarta zostanie świetlica dla młodzieży z punktem bibliotecznym obsługiwana przez pracowników Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej

- dodają pracownicy urzędu.

Miejsce dla Straży Miejskiej przy dworcu

W drugiej części budynku znajdują się pomieszczenia dla organizacji pozarządowych, Straży Miejskiej oraz działu świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kolbuszowej.

Jeszcze w październiku 2020 roku rozpoczęły się prace przy przebudowie dworca w Kolbuszowej. Teren został wygrodzony, przeprowadzono roboty rozbiórkowe i demontażowe.

Zakładano, że remont potrwa do końca listopada 2021 r. Wartość przedsięwzięcia wynosi 6 405 163,18 zł, z czego dofinansowanie o łącznej kwocie ponad 2,6 mln zł pochodzi ze środków programu Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej i Regionalnego Programu Operacyjnego. Wcześniej dworzec nie był wizytówką miasta. Stare obdrapane ściany nie zachęcały do wejścia i poczekania na autobus czy pociąg.

Długa procedura związana z dworcem 

- Rozpoczęliśmy starania o przejęcie tego budynku w 2010 roku. Trwało to długo, ale w 2016 roku podczas spotkania w Warszawie w Ministerstwie Infrastruktury, my byliśmy przygotowani co do zagospodarowania tego obiektu, tych 800 metrów kwadratowych. Przedstawiłem tam naszą koncepcję przebudowy tego budynku. Spodobało się to w ministerstwie i zapadła decyzja, że miasto otrzyma ten budynek nieodpłatnie

- przypominał Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej.

Szef gminy Kolbuszowa dodał, że urząd podpisał umowę na początku 2017 roku. - Potem była bardzo długa procedura i ostatecznie podpisaliśmy umowę w 2019 roku na finansowanie zadań w ramach kolei aglomeracyjnej - informuje Jan Zuba.

Godziny otwarcia dworca w Kolbuszowej

Część budynku przeznaczona do obsługi podróżnych otwarta będzie w następujących dniach i godzinach:

  • poniedziałek-piątek: godz. 6.00-22.00
  • sobota-niedziela: godz. 8.00-16.00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy