Reklama

Dwie jednostki OSP z powiatu kolbuszowskiego z dofinansowaniem na zakup nowego wozu. Radości nie kryją ich przedstawiciele

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: K. Ząbczyk

Dwie jednostki OSP z powiatu kolbuszowskiego z dofinansowaniem na zakup nowego wozu. Radości nie kryją ich przedstawiciele - Zdjęcie główne

Dofinansowanie otrzymają OSP z gminy Dzikowiec i Raniżów. | foto K. Ząbczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dwie jednostki OSP z powiatu kolbuszowskiego - OSP Wola Raniżowska i OSP Płazówka, otrzymają dofinansowanie z MSWiA w 2023 roku na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Jak otrzymane wsparcie finansowe komentują przedstawiciele poszczególnych OSP?

W środę (22 lutego) Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdziło listę jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które w bieżącym roku otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Do strażaków ochotników z całej Polski trafi łącznie 675 nowych wozów. Będzie to 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich oraz 78 ciężkich. Dwa samochody przewidziane są dla jednostek OSP z gminy Dzikowiec i Raniżów.

Radość strażaków

Mowa o Ochotniczej Straży Pożarnej z Płazówki i Woli Raniżowskiej. Obie jednostki otrzymają dofinansowanie na zakup lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Jak komentują to przedstawiciele wyróżnionych OSP?

Radości z otrzymanego dofinansowania nie krył Andrzej Rembisz, prezes OSP Wola Raniżowska. W rozmowie z nami przyznał, że do tej pory, oprócz średniego wozu marki Renault, użytkowali volkswagena T4 z 1996 roku, który otrzymali niegdyś z Policji. Teraz nadarzyła się okazja na wymianę wysłużonego auta. Druhowie planują zakupić lekki samochód z beczką na wodę o pojemności minimum 1000 litrów.

Na wozie znajdzie się również sprzęt typowy do ratownictwa technicznego. - Bardzo się cieszymy. Jeszcze nas czeka długa droga. Myślimy, że wszystko się uda - dodaje. Na razie prezes nie wie, ile wyniesie koszt zakupu wozu. Ma to się wyklarować w najbliższym czasie.

W podobnym tonie wypowiedział się Ryszard Bąba, radny z Płazówki, który wielokrotnie podczas sesji zabiegał o nowy samochód dla druhów z tamtejszej jednostki. - Starałem się, bo to należało do radnego. Bardzo się cieszę! - mówił w rozmowie z nami. Nasz rozmówca dodał, że druhowie dysponują aktualnie starym i wysłużonym samochodem marki Lublin i będzie to ważna zmiana pokoleniowa w jednostce.

Rekordowe wsparcie

Na ręce ochotników co roku trafia mnóstwo samochodów i sprzętu. Od 2016 roku do OSP trafiło niespełna 3000 fabrycznie nowych samochodów. W tym roku OSP doposażą się również w inny sprzęt strażacki, taki jak: środki ochrony osobistej, sprzęt łączności i uzbrojenia oraz sprzęt używany do walki z pożarami. Na ten cel zostanie przeznaczone dodatkowo przeszło 230 mln złotych. 

Tegoroczne, rekordowe wsparcie ochotników w zakupie nowoczesnego sprzętu skomentował Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP z Kolbuszowej i jednocześnie przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków.

- Bezpieczeństwo Polek i Polaków jest priorytetem. Nowoczesny sprzęt pozwoli na szybszą i skuteczniejszą pracę druhów. OSP w całym kraju zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt strażacki

- poinformował w swoich mediach społecznościowych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy