Reklama

Duży zastrzyk dla szpitala

Opublikowano: sob, 21 paź 2017 15:57
Autor:

Duży zastrzyk dla szpitala - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolejne pieniądze zasilą szpital powiatowy w Kolbuszowej. Ponad 700 tys. zł dofinansowania lecznica otrzyma z rezerwy budżetowej rządu. Zastrzyk finansowy pozwoli zakupić niezbędny sprzęt oraz dodatkową karetkę.

Kolbuszowski SP ZOZ zasili w sumie kwota 744 tys. zł, która pozwoli zrealizować dwa projekty. W ramach pierwszego zadania, lecznica zakupi m.in. dwa agregaty prądotwórcze. - Jeden trafi do szpitala, a drugi na oddział nefrologii i dializoterapii, czyli tak zwaną "nerkę" - wyjaśnia Zbigniew Strzelczyk, dyrektor placówki. 

Będą to agregaty posiadające funkcję autostartu, a więc w przypadku zaniku napięcia elektrycznego będą zapewniać nieprzerwaną dostawę energii. Do tej pory szpital musiał ściągać elektryka, aby naprawił usterkę.

Sterylizacja niezbędna
Na tym jednak nie koniec. W ramach tego samego zadania szpital zakupi nowy aparat USG i sterylizator parowy. - USG zamierzamy przekazać dla oddziału urologii. Chirurgia ma swój aparat, teraz urologia będzie miała swój aparat - mówi Zbigniew Strzelczyk. Sterylizator parowy wraz ze stacją uzdatniania wody znacznie ułatwi funkcjonowanie bloku operacyjnego, ale nie tylko. Teraz szpital ma dwa sterylizatory parowe - jeden nowszy i drugi, starszego typu, praktycznie już nieużywany. Gdyby padł ten nowszy, szpital musiałby szybko szukać pomocy w jakiejś ościennej placówce, co byłoby dość skomplikowane. 
Sterylizator parowy to niezbędne urządzenie dla bloku operacyjnego, ale nie tylko. Sterylizować można też gastroskopy, kolonoskopy i inne urządzenia. Na zakup tego sprzętu SP ZOZ otrzyma 384 tys. zł.

Więcej w 42 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 4 lata temu | ocena +0 / -1

    ratownik

    Pewno pewno, trza dać kase bo karetkę nową rozwalili ratownicy. Rozwalą kolejną nową jak będą za pieniądzem gnać z dyżuru na dyżur, od pogotowia do pogotowia. A co się niby stało, że się szybko jechało.. wszystko się zatuszuje i gitara!