Reklama

Druhowie z Hadykówki po prawie 6 latach starań dostaną nowy wóz

Opublikowano:
Autor:

Druhowie z Hadykówki po prawie 6 latach starań dostaną nowy wóz  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ochotnicza Straż Pożarna w Hadykówce po prawie 6 latach oczekiwania dostanie nowy wóz. - Śmiało możemy zapewnić, że nasze zaangażowanie i morale wzrosną wraz z wjazdem nowego wozu strażackiego do garażu naszej remizy - zapewnia jeden z druhów.

Jak poinformował nas Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP, strażacy ochotnicy z Hadykówki otrzymali 175 tys. zł dotacji na swój nowy samochód z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Gmina Cmolas natomiast zabezpieczyła na to zadanie w swoim budżecie 160 tys. zł. 

- Cały zarząd OSP Hadykówka, jak i również druhowie naszej jednostki są bardzo zadowoleni z pozyskania pieniędzy z WFOŚiGW w Rzeszowie oraz zabezpieczenia pozostałej kwoty w budżecie naszej gminy potrzebnej na zakup nowego wozu - mówi Patryk Majewski, naczelnik jednostki. 

- Obecnie pozostaje nam przeprowadzenie przetargu i dopełnienie wszystkich formalności zgodnie z obowiązującym prawem. Na pewno inwestycja ta zmobilizuje nas do dalszej pracy nad rozwojem naszej jednostki. Śmiało możemy zapewnić, że nasze zaangażowanie i morale wzrosną wraz z wjazdem nowego wozu strażackiego do garażu naszej remizy - zapewnia naczelnik.

Jak dodaje nasz rozmówca, nowego wozu by nie było, gdyby nie "wychodzona" przez posła Chmielowca dotacja. - Mamy oczywiście nadzieję, że nasza współpraca nie zakończy się tylko na tej inwestycji, a nasza straż będzie się dalej systematycznie rozwijać - mówi Patryk Majewski. 

Już teraz pojawiła się kolejna okazja, na ściągnięcie pieniędzy dla OSP w Hadykówce, jak również pozostałych jednostek w naszym powiecie. Każda z nich może starać się o 5 tys. zł  m.in. na propagowanie zasad udzielania pierwszej pomocy czy organizowanie przedsięwzięć oświatowo-kulturalnych i sportowych. 

Wnioski należy złożyć do komendanta powiatowego lub miejskiego straży pożarnej najpóźniej do 10 września tego roku. Do podziału, w skali całego kraju, w tym roku są 82 mln zł. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE