Reklama

Druhowie OSP z Woli Raniżowskiej i Płazówki z promesami na zakup nowego wozu strażackiego [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Mł. bryg. Wiktor Porada, KP PSP w Dębicy.

Druhowie OSP z Woli Raniżowskiej i Płazówki z promesami na zakup nowego wozu strażackiego [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

Promesy odebrali przedstawiciele OSP Płazówka i OSP Wola Raniżowska. | foto Mł. bryg. Wiktor Porada, KP PSP w Dębicy.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dwie jednostki OSP z powiatu kolbuszowskiego - OSP Wola Raniżowska i OSP Płazówka, w środę (29 marca) odebrały promesy na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Przypomnijmy, że w środę (22 lutego) Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zatwierdziło listę jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które w bieżącym roku otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Wśród nich są dwie jednostki OSP z powiatu kolbuszowskiego. Mowa o OSP Płazówka (gm. Dzikowiec) oraz OSP Wola Raniżowska (gm. Raniżów). Druhowie tych jednostek niedługo wzbogacą się o fabrycznie nowy wóz bojowy. Obie straże otrzymały po 400 tys. złotych i zakupią lekki samochód.

Specyfikacja gotowa

Andrzej Rembisz, prezes OSP Wola Raniżowska. W rozmowie z nami przyznał, że do tej pory, oprócz średniego wozu marki Renault, użytkowali volkswagena T4 z 1996 roku, który otrzymali niegdyś z Policji. Teraz nadarzyła się okazja na wymianę wysłużonego auta.W czwartek (30 marca) zapytaliśmy prezesa o to, czy wiedzą już, jaki samochód stanie w ich garażu.

Udało nam się dowiedzieć, że aktualnie jednostka dostarczyła do urzędu gminy specyfikację zamówienia i niedługo ruszy przetarg. Na ten moment nie wiadomo, jakiej marki będzie nowy wóz. Wszystko zależy od tego, jaka firma wygra postępowanie przetargowe. Pewne jest to, że samochód będzie miał zbiornik 1000 litrów wody i podstawowy sprzęt zgodnie ze standardem. Na aucie ma również znaleźć się sprzęt do ratownictwa drogowego.

Druhowie z całego powiatu odebrali promesy na zakup wozów w dębickiej komendzie PSP. Fot. Mł. bryg. Wiktor Porada, KP PSP w Dębicy.

Ze zbiornikiem na wodę

Ryszard Bąba, radny z Płazówki, który wielokrotnie podczas sesji zabiegał o nowy samochód dla druhów z tamtejszej jednostki, cieszył się z otrzymanego dofinansowania. - Starałem się, bo to należało do radnego. Bardzo się cieszę! - mówił w rozmowie z nami.

Ten przyznał, że rozmawiał z prezesem i jednostka ma w planach zakup wozu z niewielką beczką na wodę. Pozostaje jeszcze kwestia wyposażenia - część posiada jednostka, a resztę prawdopodobnie dokupi gmina, aby doposażyć nowy samochód. Na razie nieznane są szczegóły.

Rekordowe wsparcie

Do strażaków ochotników z całej Polski trafi tego roku łącznie 675 nowych wozów. Będzie to 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich oraz 78 ciężkich. To rekordowe wsparcie ochotników w zakupie nowoczesnego sprzętu skomentował Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP z Kolbuszowej i jednocześnie przewodniczący Parlamentarnego Zespołu Strażaków.

- Bezpieczeństwo Polek i Polaków jest priorytetem. Nowoczesny sprzęt pozwoli na szybszą i skuteczniejszą pracę druhów. OSP w całym kraju zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt strażacki

- informował w swoich mediach społecznościowych.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy