Reklama

Dopięte na ostatni guzik

Opublikowano:
Autor:

Dopięte na ostatni guzik - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Z pierwszym września swoje podwoje otwiera Ośrodek Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy (OREW). Wraz z Krystianem Liszką, przyszłym szefem placówki, zaglądamy do ośrodka i sprawdzamy, czy wszystko zostało już dopięte na ostatni guzik.

Dawna szkoła w Korczowiskach, mimo że jeszcze oficjalnie nieotwarta, już tętni życiem. Dzięki dotacji w wysokości ponad 35 tys. zł z Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie od 1 lipca w OREW-ie można skorzystać z bezpłatnej rehabilitacji. Jak mówi Krystian Liszka, szef ośrodka, z pomocy do tej pory skorzystało już kilkanaście osób. Nowi chętni wciąż się jeszcze zgłaszają. Darmowe zabiegi mają być prowadzone jeszcze przez wrzesień, październik i listopad. W sumie może z nich skorzystać do 51 osób. By zapisać się na rehabilitację, wystarczy orzeczenie o niepełnosprawności z PCPR. – Do dyspozycji chorych jest bogato wyposażona sala rehabilitacyjna z lampami przeciwbólowymi, bioptronem (do leczenia światłoterapią), rowerkami, materacami, piłkami, zestawem do pilatesu, torem do nauki chodzenia, lustrem korekcyjnym – wymienia jednym tchem nasz rozmówca. Jak dodaje, te same sprzęty będą dostępne dla dzieci już początkiem września.

Więcej w 35 numerze Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE