reklama

Długi weekend. Sprawdź, kiedy wziąć dodatkowe wolne, aby trwał jeszcze dłużej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Długi weekend. Sprawdź, kiedy wziąć dodatkowe wolne, aby trwał jeszcze dłużej - Zdjęcie główne

Planując z wyprzedzeniem na pewno skorzystamy | foto pixabay

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Za nami święta Wielkanocne, dzięki którym wielu z nas mogło się cieszyć długim weekendem. Kiedy wypadają kolejne, ustawowo wolne dni? Sprawdźcie.
reklama

Po 1 i 7 stycznia oraz 17 i 18 kwietnia kolejne święto przypada 1 (niedziela) oraz 3 maja (wtorek). Jeżeli uda nam się wziąć urlop w poniedziałek 2 maja, to licząc od soboty 30 kwietnia, będziemy mieć aż cztery dni wolnego. O jeden dzień weekend przedłużą sobie osoby, które wezmą również piątek wolny. To razem daje pięć dni, a więc możemy mówić o krótkim urlopie, podczas którego możemy zaplanować jakaś podróż.

Kolejne święto przypadka również w niedziele. Mowa tutaj o 5 czerwca, czyli o Zielonych Świątkach. Jedenaście dni później - 16 czerwca — obchodzić będziemy Boże Ciało. Tradycyjnie święto wypada w czwartek, wystarczy więc wziąć wolny piątek i znowu cieszyć się dłuższym, czterodniowym, weekendem. O jeden dzień krótszym wypoczynkiem będziemy się cieszyć 15 sierpnia (poniedziałek), kiedy to obchodzimy Święto Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. 1 listopada 2022 roku przypada we wtorek, więc biorąc dzień wolny w poniedziałek, mamy powtórkę z sierpnia. Natomiast Dzień Niepodległości wypada w piątek.

Patrząc dalej, Boże Narodzenie w tym roku przypada w niedzielę. Organizując więc sobie wolne już od piątku 23 grudnia, będziemy mogli cieszyć się aż z czterech wolnych dni.

Dni ustawowo wolne od pracy. Tyle ich jeszcze w tym roku

W roku 2022 mamy aż cztery długie weekendy. W sobotę wypadało niestety tylko jedno święto. Było to 1 stycznia, czyli Nowy Rok. Musimy pamiętać, że w takim przypadku pracownikowi należy się dodatkowy dzień wolny od pracy. Jeżeli do tej pory nie wybraliście go, macie szansę, aby zrobić to przy okazji kolejnych świąt i wydłużyć sobie urlop.

Planując urlop z wyprzedzeniem, mamy większe szanse dojść w tej sprawie z pracodawcą i współpracownikami do porozumienia, a co za tym idzie, będziemy mogli nie tylko skorzystać z bonusowego wolnego dnia, ale także zarezerwować nocleg, w wybranym przez nas miejscu. Pamiętajmy również, że wiele turystycznych miejsc, oferuje przez i po sezonie, korzystne zniżki.

  • 1 maja — Święto Pracy (niedziela)
  • 3 maja — Święto Konstytucji 3 Maja (wtorek)
  • 5 czerwca — Zielone Świątki (niedziela)
  • 16 czerwca — Boże Ciało (czwartek)
  • 15 sierpnia — Święto Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (poniedziałek)
  • 1 listopada — Wszystkich Świętych (wtorek)
  • 11 listopada — Święto Niepodległości (piątek)
  • 25 grudnia — Boże Narodzenie — pierwszy dzień (niedziela)
  • 26 grudnia — Boże Narodzenie — drugi dzień (poniedziałek).

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama