Reklama

Dlaczego warto szybko rozliczyć PIT za 2016 rok?

Opublikowano:
Autor:

Dlaczego warto szybko rozliczyć PIT za 2016 rok? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do kiedy PIT? Jak wypełnić PIT przez Internet? Kiedy otrzymamy zwrot nadpłaconego podatku z rozliczenia PIT? Przypominamy najważniejsze informacje i terminy.

Do kiedy PIT? Jak wypełnić PIT przez Internet? Kiedy otrzymamy zwrot nadpłaconego podatku z rozliczenia PIT? Przypominamy najważniejsze informacje i terminy.

Na rozliczenie większości formularzy PIT za ubiegły rok mamy czas do 2 maja 2017 r. Dotyczy to:

  • PIT-36 dla rozliczenia związane z prowadzoną działalnością gospodarczą
  • PIT-36L w przypadku przedsiębiorców czy wspólników spółek osobowych
  • PIT-37 dla pracowników na etacie, jak również zleceniobiorców, osób na emeryturze czy rencie
  • PIT-38 dla uzyskujących dochody na giełdzie
  • PIT-39 w przypadku dochodów ze sprzedaży nieruchomości i praw majątkowych.
Najprostszym, a jednocześnie najszybszym sposobem jest oczywiście skorzystanie z opcji PIT online. Możemy użyć jednej z dostępnych aplikacji internetowych bądź któregoś z programów do pobrania na komputer. Albo wypełnić zeznanie roczne za pomocą ministerialnego systemu e-Deklaracje dostępnego na stronie www.portalpodatkowy.mf.gov.pl. Jak podaje Ministerstwo Finansów do końca 2016 roku w formie elektronicznej złożonych zostało ponad 62 mln. dokumentów. Warto skorzystać z tej opcji, aby zaoszczędzić czas.

Jak to działa? Aplikacja e-Deklaracje zbiera dane od naszych pracodawców i wstępnie wypełnia właściwy PIT. Można w tym celu skorzystać z tzw. „Wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego PFR”. Jeżeli np. prowadzimy działalność i korzystamy z popularnego oprogramowania do księgowości, można również pobrać wtyczkę do składania deklaracji, dzięki której uwzględnione zostaną również dane z naszego systemu księgowego.

Doradzamy niezwlekanie z wypełnieniem deklaracji. Jeżeli należy nam się zwrot nadpłaty podatku, urząd skarbowy ma trzy miesiące od dnia złożenia zeznania rocznego, by zwrócić nam pieniądze. Jeśli przypadkiem popełnimy błąd i konieczna okaże się korekta, termin ten liczony jest od dnia skorygowania deklaracji. Dlatego warto skorzystać z praktycznych narzędzi online, jeśli liczmy na zastrzyk gotówki z tego źródła. Jeżeli natomiast nie możemy czekać tak długo i potrzebujemy pieniędzy „na już” - pomoże serwis szybkich pożyczek MoneyMan.pl.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE