Reklama

Reklama

Region: Dieta radnego w wysokości kilkudziesięciu złotych! Szykuje się rewolucja i burzliwa debata

Opublikowano: wt, 6 kwi 2021 13:47
Autor: | Zdjęcie: Rada Miejska w Nowej Dębie

Region: Dieta radnego w wysokości kilkudziesięciu złotych! Szykuje się rewolucja i burzliwa debata - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Rada Miejska w Nowej Dębie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dyskusja o zmniejszeniu diet samorządowych w Nowej Dębie ma odbyć się podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta. Grupa radnych zwróciła się z projektem uchwały do przewodniczącego. Chodzi o drastyczną obniżkę z uwagi na panującą pandemię. Niektórzy radni mieli by zamiast kilkuset zarabiać kilkadziesiąt złotych.

Reklama

Sześciu radnych z Rady Miejskiej w Nowej Dębie wnosi o zorganizowanie sesji nadzwyczajnej i zmniejszenie diet wypłacanym wszystkim radnym. Ich propozycja wynika z troski o budżet miasta.  


ZOBACZ TAKŻE: Afera ze szczepionkami: Medyk wyjaśnia, a posłowie opozycji biją na alarm!


- Mając na uwadze ogłoszony stan pandemii, związane z nim obostrzenia przekładające się na trudny i pogarszający się stan gospodarki, mający negatywny wpływ na poziom dochodów naszego samorządu, powodujący znaczący ubytek w przychodach podatkowych gminy, połączony z fatalny stanem infrastruktury podstawowej opieki zdrowotnej, zasadne jest znaczne obniżenie diet radnych.

 - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały. 

Jakie zmiany?

Można by rzec, że radni, przygotowujący projekt uchwały, poszli na całość, bo proponowane przez nich nowe stawki (...) CZYTAJ DALEJ>>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.