Reklama

Darmowe szczepienia przeciwko pneumokokom dla dzieci z powiatu kolbuszowskiego

Opublikowano:
Autor:

Darmowe szczepienia przeciwko pneumokokom dla dzieci z powiatu kolbuszowskiego - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 20 marca do 29 czerwca rodzice i opiekunowie mogą za darmo zaszczepić swoje dziecko przeciwko pneumokokom. Wystarczy zgłosić się do swojej przychodni.

W ramach akcji "Wiosna bez pneumokoków" bezpłatną szczepionkę mogą otrzymać dzieci w wieku do pięciu lat (urodzone w latach 2013 - 2016), które nie podlegają obowiązkowi szczepień przeciwko pneumokokom oraz nie były zaszczepione.

- Warunek jest jeden - zaznacza Barbara Dudzińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kolbuszowej, która poinformowała nas o takiej możliwości. - Należy umówić się na wizytę szczepienną i zgłosić do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej do 20 kwietnia. Jest to ostateczny termin kwalifikacji dziecka do tego szczepienia - wyjaśnia nasza rozmówczyni.

Rodzice i opiekunowie zainteresowani darmową szczepionką powinni więc w pierwszej kolejności skontaktować się ze swoją przychodnią w sprawie ustalenia terminu. Szczepionka jest podawana w dwóch dawkach w odstępie dwóch miesięcy.

Szczepienia odbywać się będą od 20 marca do 29 czerwca 2018 r. w poradniach, które mają podpisany kontrakt z NFZ. Szczepienie jest wykonywane przy użyciu 10-walentnej szczepionki.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE