Reklama

Czy wróci opłata na kolbuszowskim rynku?

Opublikowano: czw, 21 maj 2020 11:07
Autor:

Czy wróci opłata na kolbuszowskim rynku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na kolejnej sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej samorządowcy przegłosują jedną z uchwał, która reguluje funkcjonowanie strefy parkowania.

Radni spotkają się 28 maja (czwartek) o godz. 10:30 w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej. 

Jednym z punktów porządku obrad jest podjęcie uchwały odwołującej zawieszenie strefy płatnego parkowania. - W związku ze stopniowym znoszeniem obostrzeń związanych z pandemią wirusa COVID-19 oraz kierując się koniecznością zapewnienia większej rotacji pojazdów w strefie płatnego parkowania na terenie miasta Kolbuszowa - czytamy w uchwale. 

Jeżeli radni w większości zagłosują za słusznością wymienionych zmian, to po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w dzienniku urzędowym województwa podkarpackiego przywróci się obowiązek wnoszenia opłat za parkowanie na ul. Placu Wolności w Kolbuszowej. 

Przypomnijmy, że pobieranie opłat zawieszono od 16 marca. O to, kiedy znów trzeba będzie płacić za miejsce w centrum Kolbuszowej, dopytywał podczas ostatniej sesji Józef Fryc. Radny, jak powiedział, prosił o taką informację w imieniu mieszkańców. 

Burmistrz Jan Zuba powiedział wówczas, że jeżeli będą sygnały ze strony radnych, że należy wrócić do poprzedniego systemu, to tak się stanie.

 - Na razie nie mam żadnych sygnałów, żeby już wprowadzić płatne parkowanie. Przeciwnie mam sygnały od przedsiębiorców działających w obrębie rynku, żeby z odwieszaniem płatnego parkowania się nie spieszyć, ale czekam na sugestie - przedstawił sprawę włodarz.

- ILE TO KOSZTUJE -

Parkowanie płatne w dni robocze od poniedziałku do piątku od godz. 9 - 17.
Opłaty za parkowanie:

30 min - bezpłatnie, po pobraniu biletu, raz dziennie.
Pierwsza godzina - 1 zł
Druga godzina - 1 zł
Kolejna godzina - 1 zł
Za nieuiszczenie opłaty pobrana będzie opłata w wysokości 50 zł. Co ważne, parkomat nie wydaje reszty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE