Reklama

Duża obwodnica Kolbuszowej. Czy jej przebieg będzie rodził konflikty?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Duża obwodnica Kolbuszowej. Czy jej przebieg będzie rodził konflikty? - Zdjęcie główne

Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP zadeklarował pomoc we wszelkich sprawach dotyczących budowy obwodnicy Kolbuszowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Starali się o nią ponad 20 lat. Teraz, nierealne dla wielu marzenia stają się faktem. Umowa na wykonanie dokumentacji projektowej na budowę dużej obwodnicy Kolbuszowej została podpisana. Nowa droga ma powstać do 2030 roku. Umowę podpisano w poniedziałek, 12 kwietnia, w siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zrobiono to w trakcie transmisji na żywo, po której odbyła się konferencję prasową.

Na spotkaniu online obecni byli m.in. Rafał Weber, wiceminister Ministerstwa Infrastruktury, Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP, Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, Ewa Draus, wicemarszałek województwa podkarpackiego, Władysław Ortyl, marszałek, Wojciech Cebula, wicestarosta powiatu kolbuszowskiego, Bogdan Tarnawski, dyrektor GDDKiA w Rzeszowie oraz przedstawiciel firmy, która wykona projekt.

Rafał Weber z Ministerstwa Infrastruktury podkreślił, że jest to bardzo ważne wydarzenie, które zbliża nas do budowy i do oddania do użytku obwodnicy Kolbuszowej.

- Wszyscy wiemy, jak Kolbuszowa jest obciążona szczególnie ruchem tranzytowym. Dziesiątki tysięcy pojazdów każdego dnia przez centrum miasta przebija się do Rzeszowa albo z Rzeszowa do centrum naszego kraju

- mówił na poniedziałkowej konferencji wiceminister Weber.

- Obwodnica, którą będziemy realizować, zmieni to. Odciąży ona samo miasto od ciężkiego ruchu, dzięki czemu kierowcy będą mieli wygodniejszy przejazd tym korytarzem drogowym, a mieszkańcy miasta zyskają czystsze powietrze, mniejszą emisję spalin i większe bezpieczeństwo na drogach

- nadmienił Rafał Weber.

Zbigniew Chmielowiec, poseł na Sejm RP, podkreślił, że jest to bardzo ważny dzień dla powiatu kolbuszowskiego.

- W lutym ubiegłego roku premier ogłosił Program 100 obwodnic w Polsce, w tym znalazła się obwodnica Kolbuszowej. Spotkaliśmy się w Kolbuszowej w maju ubiegłego roku. Dzisiaj w kwietniu możemy mówić już o pierwszym sukcesie. Wszyscy kolbuszowianie bardzo się z tego powodu cieszą. Te starania o obwodnicę trwały kilkanaście ładnych lat, ponad 20 lat. Te marzenia kolbuszowian dzisiaj się spełniają

- mówił zadowolony poseł Chmielowiec.

Bogdan Tarnawski, dyrektor GDDKiA, poinformował także, że konsultacje z mieszkańcami w sprawie projektu obwodnicy Kolbuszowej są przewidziane dla wszystkich inwestycji. Wyjaśnił on, że wszystkie warianty przebiegu obwodnicy Kolbuszowej zostaną przedstawione zainteresowanym. Przypomnijmy, że projekty mają przedstawiać przebieg traktu zarówno po wschodniej, jak i zachodniej stronie Kolbuszowej. - Zostają one przedstawione społeczeństwu na zorganizowanych w terenie konferencjach. Uwagi i wnioski będą przedmiotem dalszych analiz - mówił dyrektor Tarnawski.

Poseł Zbigniew Chmielowiec zaznaczył, że samorządowcy oraz on sam od samego początku zobowiązywali się do pomocy w rozwiązywaniu konfliktów, które będzie rodził ewentualny przebieg trasy.

- Na pewno dochowamy wszelkich starań, żeby tych konfliktów było jak najmniej - zapewnił parlamentarzysta z Kolbuszowej. 

Tygodnik Korso Kolbuszowskie - e-wydanie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy