Reklama

Cztery wilki widziane w Osiej Górze. Mieszkanka gminy Raniżów alarmuje, że podchodzą coraz bliżej domów [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.com

Cztery wilki widziane w Osiej Górze. Mieszkanka gminy Raniżów alarmuje, że podchodzą coraz bliżej domów [WIDEO] - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe. | foto Pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wilka po raz kolejny widziane były na terenie powiatu kolbuszowskiego. Tym razem zwierzęta uchwyciła na nagraniu nasza Czytelniczka w Osiej Górze (gmina Dzikowiec).

W środę (15 lutego) około godz. 5 na trasie z Kolbuszowej w kierunku Raniżowa w Osiej Górze na poboczu, resztki sarny, nadgryzały cztery wilki. 

O takim zdarzeniu poinformowała nas jedna z Czytelniczek. Taki właśnie obraz zobaczyła, kiedy wracała z pracy. Zawróciła samochodem i chciała nagrać wideo, ale udało się jej uchwycić tylko ostatniego wilka, który uciekł w pobliskie zarośla. 

- Tylko głowa i skóra z tej sarny została

- mówi nasza rozmówczyni. 

 

To nie pierwsze takie nagranie, które w ostatnim czasie zamieściliśmy na naszej stronie internetowej. W tym samym rejonie między Raniżowem a Osią Górą wilk widziany był 28 stycznia. Wtedy też jedne z internautów na naszej grupie  NA SYGNALE - Kolbuszowa i okolice opublikował nagranie, w którym widać jak wilk w południe biegł ścieżką rowerową od łącznika DK nr 9 w Kolbuszowej Górnej, a ul. Sędziszowską. 
Pisaliśmy o tym w poniższym materiale:

Przypomnijmy, że do Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej zgłosił się mężczyzna, który został zaatakowany przez wilka w Cmolasie (Dąbrówka). Wtedy to sprawa została przekazana do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Więcej o tym tutaj:

 

Aby zobaczyć nagranie, kliknij poniższy link. Zostaniesz przeniesiony na YouTube. 

Nagranie wilka w powiecie kolbuszowskim


W przypadku napotkania wilków należy zadzwonić do:

  • Straż Miejską w Kolbuszowej tel.: 601 909 026
  • Straż Leśna - Nadleśnictwo Kolbuszowa tel.: 601932002
  • Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Rzeszowie tel.: 17 78-50-044

W przypadku, gdy zobaczymy wilka, możemy, ale nie musimy zgłaszać taką sytuację do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Drapieżniki te nie należą już do rzadkości w naszych okolicach. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na, to kiedy wilk zachowuje się inaczej - przykład: nie ucieka na widok człowieka czy podchodzi zbyt blisko zabudowań (mniej niż 30 metrów od nich). 

- To już są powody do obaw i zastanowienia się, jakie kroki podjąć


- mówił Łukasz Lis, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy