Reklama

Co z przystankiem kolejowym w Kolbuszowej Górnej? Kiedy peron będzie gotowy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Co z przystankiem kolejowym w Kolbuszowej Górnej? Kiedy peron będzie gotowy? - Zdjęcie główne

Przystanek kolejowy ma powstać w przyszłym roku w Kolbuszowej Górnej. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Kiedy szynobusy będą zatrzymywały się w Kolbuszowej Górnej? - dopytuje mieszkanka sołectwa. - W tym roku coś tam było robione, ale z tego, co widać, przystanek nie jest gotowy - dodaje kobieta.

Początkiem tego roku w Kolbuszowej Górnej (przysiółek Wojków) w sąsiedztwie przejazdu kolejowego prowadzone były prace. Usunięto zakrzaczenia i wykonano odwodnienie. Następnie wybudowano parking dla samochodów osobowych.

- To 18 miejsc postojowych o nawierzchni utwardzonej płytami ażurowymi i dwa miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych o nawierzchni z kostki betonowej

- informowali pracownicy Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej.

Wykonany został także chodnik, który ma prowadzić do przystanku kolejowego. Tego wciąż jednak jeszcze nie ma. 

- Myślałam, że powstanie on razem z parkingiem - mówi mieszkanka sołectwa. - A jego wciąż nie ma. Dlaczego? - dopytuje kobieta.

- Infrastruktura w pasie kolejowym, tj. peron o długości 100 m, wiata przystankowa i fragment dojścia do peronu wykonane zostaną jako odrębne zadanie

- informowali jakiś czas temu kolbuszowscy urzędnicy.

Kiedy tej inwestycji można się spodziewać?

- Przystanek będzie gotowy w połowie przyszłego roku

- informuje nas Piotr Hamarnik z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Przedstawiciel PKP przypomina, że budowa i modernizacja linii kolejowych oraz infrastruktury przystankowej, to zadanie PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. za blisko 300 mln zł netto, które jest częścią szerszego projektu, realizowanego przez Województwo Podkarpackie pn. „Budowa Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej – PKA. Inwestycja jest współfinansowana z unijnego budżetu - 209,6 mln zł. Zakończenie prac planowane jest w trzecim kwartale 2023 r.

- Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów m.in.na trasach Rzeszów Główny – Kolbuszowa oraz Rzeszów Główny – Port Lotniczy Rzeszów Jasionka

- dodaje nasz rozmówca. 


Kolorem żółtym oznaczone jest miejsce, w którym powstał parking.
Po tej samej stronie torowiska wybudowany zostanie przystanek kolejowy i peron. Fot. Google Maps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy