Reklama

Co z panelami fotowoltaicznymi w gminie?

Opublikowano:
Autor:

Co z panelami fotowoltaicznymi w gminie? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kiedy rozpocznie się montaż paneli fotowoltaicznych w gminie Raniżów? Takie pytanie zadał wójtowi jeden z radnych.

- Panie wójcie, mam prośbę o informację na temat fotowoltaiki. Kiedy startujemy z tym programem i montażem paneli? - zapytał podczas ostatnich obrad Kazimierz Mikołajczyk, radny ze Staniszewskiego.

Wywołany do odpowiedzi wójt stwierdził, że liderem tego projektu jest gmina Tryńcza. - Mam informacje od pana wójta gminy Tryńcza, że został wybrany podmiot, który realizuje już właściwie postępowanie przetargowe. Jeśli zostanie wybrany wykonawca tego przedsięwzięcia, to dostaniemy na pewno sygnał, żeby uruchamiać pobór opłat, żeby ta inwestycja była realizowana - wyjaśnił Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów.

Jak dodał włodarz, samorząd w Tryńczy wyłonił podmiot, który będzie obsługiwał cały przetarg i kontrolował specyfikację. - Chodzi o to, żeby znalazły się w niej odpowiednie zapisy  i opisy tych parametrów - wyjaśnił. - Jeśli chodzi o procedurę przetargową, to jest coś takiego, że nie można zapisać czy zakazać montażu paneli od konkretnych producentów, np. że "z Chin czy z Niemiec nie wolno", bo nie można kierunkować jakby dostawcy tylko określać parametry na tyle, aby miały wysokie standardy - powiedział wójt Grądziel.

- Jeśli chodzi o termin realizacji tego zadania, to z tego co pamiętam, zakończenie planowane jest na czerwiec 2021 roku. To jest bezpieczny czas. Myślę, że gmina Tryńcza jest poważnym graczem i podmiotem samorządowym i myślę, że nie będzie żadnych uchybień w tej procedurze - stwierdził.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE