Reklama

Chcą "śpiącego policjanta" albo pomiaru prędkości w Kolbuszowej. Mieszkańcy zebrali już dziesiątki podpisów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Anna Pocałuń

Chcą "śpiącego policjanta" albo pomiaru prędkości w Kolbuszowej. Mieszkańcy zebrali już dziesiątki podpisów - Zdjęcie główne

Mieszkańcy Kolbuszowej wnioskują również o nowe przejście dla pieszych na styku ulic Piłsudskiego i Nowego Miasta. | foto Anna Pocałuń

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Podwyższone przejście dla pieszych albo urządzenie do pomiaru prędkości, zapewni bezpieczeństwo mieszkańcom i kierowcom. Takich "nowości" chcą użytkownicy ul. Piłsudskiego w Kolbuszowej. Pytanie tylko, czy wszyscy są za.

Z propozycją montażu podwyższonych przejść dla pieszych, albo urządzenia do pomiaru prędkości wyszli mieszkańcy ul. Piłsudskiego w Kolbuszowej. Ten pomysł popiera także Barbara Bochniarz, członkini Rady Miejskiej w Kolbuszowej

 

Z korzyścią dla pieszych

Podwyższone przejścia dla pieszych to jeden z elementów infrastruktury drogowej, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu poruszania się pieszych po mieście. 

Inaczej mówiąc to podniesienie poziomu jezdni w miejscu przejścia, co powoduje, że samochody muszą zwolnić. Dzięki temu pieszy ma większe bezpieczeństwo podczas przechodzenia przez jezdnię. Przejścia te są często oznakowane dodatkowymi znakami drogowymi oraz oświetleniem, co jeszcze bardziej zwiększa ich widoczność i bezpieczeństwo.

Mieszkańcy narzekają na duży ruch samochodów osobowych jak i ciężarowych na ul. Piłsudskiego w Kolbuszowej. 

Chcą takiego rozwiązania

Pomysłodawcy zwrócili się do Jana Zuby, burmistrza Kolbuszowej, aby poparł ich propozycję. Do urzędu miejskiego trafiło pismo, w którym mieszkańcy proszą o zamontowanie na ul. Piłsudskiego podwyższonego przejścia dla pieszych lub urządzenia do pomiaru prędkości na odcinku od rynku do stawów. 

- Kiedy wybudowaną małą obwodnicę w kierunku Kolbuszowej Górnej, ruch na ulicy Piłsudskiego zwiększył się tak ogromnie, że trudno przejść na drugą stronę. Jednocześnie każdego dnia w kierunku rynku z nadmierną prędkością pędzą olbrzymie tiry, omijając rondo im. Lubomirskiego w Kolbuszowej

- uzasadniają wnioskodawcy. Zdaniem mieszkańców wprowadzenie podwyższonych przejść dla pieszych to ważny krok w kierunku poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zwiększenia komfortu poruszania się pieszych po mieście. Podkreślają, że warto zainwestować w takie rozwiązania, aby zminimalizować ryzyko wypadków drogowych oraz uczynić przestrzeń miejską bardziej przyjazną dla pieszych.

- Przy okazji zbierania podpisów, mieszkańcy wnioskowali o lokalizację przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Nowego Miasta. Mieszkańcy ulic przez olbrzymi ruch nie są bezpieczni, a pędzące samochody zagrażają ich życiu - podsumowali autorzy wniosku do władz Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej. Pod prośbą podpis złożyło 92 osoby. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy