Reklama

Butelki, folie, papiery i prezerwatywy. Śmieci zamiast na wysypisku, lądują w rowach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay.com

Butelki, folie, papiery i prezerwatywy. Śmieci zamiast na wysypisku, lądują w rowach - Zdjęcie główne

Śmieci w rowach to niestety codzienność. | foto pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Śmieci w przydrożnych rowach to problem, który nigdy się nie kończy. Radni i mieszkańcy niejednokrotnie poruszali ten temat. Tak było i tym razem.

Sprawę poruszyła na ostatniej sesji Rady Gminy w Cmolasie (29 marca) Bernadetta Wolak-Posłuszny, radna z Cmolasu.

- Czy planujemy w tym roku taką akcję, jaką mieliśmy w roku ubiegłym? Czyli sprzątanie rowów i miejsc najbardziej newralgicznych, zabrudzonych i wpływających negatywnie na naszą opinię jako mieszkańców gminy Cmolas

- dopytywała radna, mówiąc m.in. o rowach przy drogach gminnych czy powiatowych.  

Przedstawicielka mieszkańców proponowała, aby zorganizować pracowników, czy to z prac interwencyjnych, czy z Powiatowego Urzędu Pracy lub w jakikolwiek inny sposób porozumieć się chociażby z dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej.  

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas" zapewnił, że gmina będzie taką akcję organizować zarówno przy drogach gminnych, jak i przy drogach powiatowych, gdyby ZDP sobie z tym nie poradził. 

Śmieci pełno 

Wielu mieszkańców zaznacza także, że problem zaśmieconych rowów nie wziął się znikąd. Jak mówią, najwięcej śmieci to butelki i opakowania po popularnych fast foodach, które nagminnie pojawiają się w rowach, szczególnie w okresie weekendu.  

Mieszkańcy najbardziej skarżą się na zanieczyszczone rowy przy drogach w Cmolasie, Trzęsówce czy Ostrowach Tuszowskich. 

Mieszkańcy, widząc śmieci przed swoimi posesjami, często sami zajmują się ich sprzątaniem.

- Ale ileż można sprzątać po kimś, kto nie szanuje ani środowiska, ani nas, tylko jedzie samochodem i wyrzuca śmieci, gdzie popadnie i ma to gdzieś

- skarży się jedna z mieszkanek.

- Tak się nie da. Trzeba coś z tym w końcu zrobić - dodaje kobieta, zaznaczając, że oprócz butelek, czy folii, ludzie wyrzucają także zużyte prezerwatywy. 

Co roku to samo 

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, jeszcze w ubiegłym roku kilkukrotnie kontaktował się w tej sprawie z Eugeniuszem Szczebiwilkiem, dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej.

Rowy i miejsca publiczne były czyszczone w zeszłym roku. W tym roku sytuacja znowu się powtórzyła. Jadąc nie tylko przez gminę Cmolas, ale i cały powiat, dostrzec możemy sterty śmieci, butelek, worków walających się po rowach. 

Restauracja McDonald`s w Kolbuszowej po raz kolejny zorganizowała w ostatnim czasie na terenie Kolbuszowej zbiórkę odpadów w ramach akcji EcoHeroes. Pod koniec marca pracownicy posprzątali odpady na terenach leśnych przy ulicy Sokołowskiej i Leśnej. Podczas akcji zebrano sporo plastiku, szklanych butelek oraz puszek. Nie jest to jednorazowa inicjatywa.

Firma, mając świadomość, że klienci pozostawiają po sobie dużą ilość opadów, rozpoczęła działania porządkowe, które obecnie prowadzone są przez ich punkty w całej Polsce. Zbiórki śmieci w Kolbuszowej mają odbywać się regularnie. Kolejna zaplanowana jest na maj. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy