Reklama

Burmistrz nic nie wiedział

Opublikowano:
Autor:

Burmistrz nic nie wiedział - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI – Takiej wiedzy, czy żłobek funkcjonuje, ja nie mam – tak na pytanie radnych o otwarcie pierwszego w mieście żłobka odpowiedział na ostatniej sesji (15 września) burmistrz Jan Zuba. Tymczasem placówka już od 12 września na poważnie ruszyła z przyjmowaniem maluchów.

Temat otwarcia żłobka przy ul. Handlowej zainteresował radnych. O to, czy placówka już przyjmuje maluchy i ile do jej utrzymania dokłada gmina, dopytał radny Bronisław Wiktor. Burmistrz na pytania samorządowca zareagował szybką odpowiedzią. – Ja o tym nic nie wiem, że został uruchomiony – powiedział i dodał: - Pani Ewelina Mokrzycka złożyła już wniosek o wpis do rejestru. Dopiero w momencie, kiedy zostanie dokonany wpis, jeżeli będą wypełnione wszystkie warunki, to będziemy mogli mówić o uruchomieniu.

Był problem
Ewelina Mokrzycka, dyrektor Niepublicznego Żłobka „Słoneczny Zakątek”, w telefonicznej rozmowie z naszą redakcją w poniedziałek (26 września) oznajmiła, że w tym momencie placówka jest już prawnie otwarta. – Wniosek o wpis do rejestru żłobków złożyłam do magistratu 7 września w formie elektronicznej. Nastąpił jednak jakiś problem i 15 września otrzymałam telefon z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pracownik poprosił mnie, bym ten sam wniosek złożyła w papierowej wersji. Dokładnie w czwartek, 22 września, otrzymałam odpowiedź, że żłobek został już wpisany do rejestru żłobków i klubów dziecięcych – powiedziała nam Ewelina Mokrzycka. Wyjaśniła też, że maluchy rozpoczęły już takie oficjalne zajęcia w poniedziałek, 12 września. – Najpierw mieliśmy 12 dzieci, teraz już jest 15. Mam nadzieję, że z każdym miesiącem chętnych będzie więcej – dodała dyrektor żłobka.

Więcej w 39 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE