Reklama

Budżet 2023 gminy Dzikowiec. Te inwestycje zdaniem wójta Józefa Tęczy są priorytetem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Budżet 2023 gminy Dzikowiec. Te inwestycje zdaniem wójta Józefa Tęczy są priorytetem - Zdjęcie główne

Które inwestycje zaplanowane do realizacji w tym roku są oczkiem w głowie wójta? | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Budżet, który uchwaliła gmina Dzikowiec na 2023 rok, jest pełen optymizmu. Mimo deficytu, który wynosi ponad 3,7 miliona złotych, gmina jest dobrej myśli. Okazuje się, że wójt ma plan, jak "zapchać" dziurę budżetową. Które natomiast z inwestycji są oczkiem w głowie Józefa Tęczy?

Gmina Dzikowiec ma ambitne plany inwestycyjne na bieżący rok, o czym świadczy uchwała budżetowa. O planach inwestycyjnych pisaliśmy w artykule: Plany z dużym optymizmem, czyli budżet na 2023 rok gminy Dzikowiec. Jakie inwestycje chce zrealizować samorząd?

Dziura budżetowa jest tego roku o kilka milionów wyższa. Jak sobie samorząd planuje z tym poradzić? Na to pytanie odpowiedział nam wójt Józef Tęcza.

- Źródłem sfinansowania deficytu będą przychody z pożyczek i kredytów w kwocie 3 729 500 zł

- zapowiada włodarz.

Ten jednocześnie dodaje w rozmowie z nami, że gmina Dzikowiec w 2023 zaplanowała dochody ze sprzedaży majątku w kwocie 225 tys. zł.

Wójt: Trudno przewidzieć

Szefa dzikowieckiego samorządu zapytaliśmy również, czy jego zdaniem bieżący rok będzie trudniejszy do przetrwania. Wysoka inflacja, kryzys energetyczny i horrendalnie wysokie opłaty na każdym kroku wydają się skutecznie utrudniać funkcjonowanie urzędu, jak i samych mieszkańców.

- Wzrost cen energii i gazu w stosunku do roku poprzedniego będzie miał wpływ na sytuację jednostki, jednakże na chwilę obecną trudno przewidzieć konkretne wydatki. Gmina Dzikowiec stara się zwalniać mieszkańców z opłat. Przykładem może być niezmienna od 2019 roku opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi

- słyszymy w odpowiedzi.

Pięć priorytetów

Które inwestycje planowane do realizacji w 2023 roku zdaniem wójta są najbardziej istotne? Józef Tęcza wymienił pięć z nich, które uważa za priorytet.

Na pierwszym miejscu w zestawieniu włodarza jest wielomilionowa modernizacja oczyszczalni ścieków w Nowym Dzikowcu. Zaraz później podobna inwestycja - budowa kanalizacji sanitarnej wraz z modernizacją oczyszczalni w Wilczej Woli. Rewaloryzacja zespołu parkowo-dworskiego w Dzikowcu znalazła się na trzecim miejscu, a tuż za nią poprawa dostępności do usług publicznych świadczonych przez dzikowiecki samorząd za ponad 300 tys. złotych. To zadanie rozpoczęto w 2022 roku. Na końcu listy znalazła się budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Wilczej Woli – Pniaki. W tym przypadku gmina przewiduje zakończenie robót w drugim kwartale 2024 roku.

- Wszystkie zadania inwestycyjne są bardzo ważne, ponieważ realizowane są na rzecz lokalnej społeczności w celu poprawy warunków życia mieszkańców

- podsumował Tęcza.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy