Reklama

Bliskie spotkanie z jeleniem, pożar sadzy i otwarcie mieszkania. Kolbuszowscy strażacy podsumowali weekend

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Bliskie spotkanie z jeleniem, pożar sadzy i otwarcie mieszkania. Kolbuszowscy strażacy podsumowali weekend - Zdjęcie główne

Strażacy interweniowali na terenie trzech gmin. Zdjęcie poglądowe. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowscy strażacy w ubiegłą sobotę i niedzielę (26-27 listopada) trzykrotnie wyjeżdżali do zdarzeń na terenie naszego powiatu. Dwa ostatnie dni okazały się wyjątkowo spokojne. Niemniej jednak w dwóch zdarzeniach były osoby, które wymagały pomocy medycznej.

Bryg. Marcin Wieczerzak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Kolbuszowej, poinformował w rozmowie z nami, że kolbuszowscy strażacy w ostatni weekend wyjeżdżali trzykrotnie do zdarzeń. Dwie interwencje miały miejsce w gminie Niwiska, a trzecia w gminie Majdan Królewski.

Sobota upłynęła dość spokojnie. Strażacy interweniowali jedynie w Niwiskach. Akcja polegała na otwarciu drzwi do mieszkania, w którym miała znajdować się starsza osoba wymagająca pomocy. Mundurowi weszli do środka i potwierdzili zgłoszenie. Osoba ta została przekazana załodze karetki pogotowia.

W niedzielę, o godz. 17:36 w Hucie Komorowskiej (gm. Majdan Królewski), w jednym z domów zapaliła się sadza w przewodzie kominowym. W działania były zaangażowane dwa zastępy - OSP Huta Komorowska i JRG Kolbuszowa.

Do kolejnego i zarazem ostatniego zdarzenia w miniony weekend doszło późnym wieczorem (o godz. 18:30) w Kosowach. Tam, na drodze wojewódzkiej, samochód osobowy zderzył się z jeleniem. Jedna osoba została w tym zdarzeniu poszkodowana i zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala na dalsze badania. W akcji brały udział dwa zastępy straży - jeden z OSP Siedlanka i jeden z JRG Kolbuszowa.

___

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach, gdzie są znaki informujące o dzikich zwierzętach, ale również w innych miejscach, blisko pół, lasów, gdzie ze względu na otaczającą przyrodę mogą pojawić się dzikie zwierzęta. Szczególną ostrożność powinniśmy zachować wcześnie rano i po zmroku. 

Pamiętajmy również, że ograniczenie prędkości jazdy w tych miejscach może spowodować, że odpowiednio wczesna reakcja pozwoli na uniknięcie ewentualnych zdarzeń lub zminimalizowania ich skutków.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy