Reklama

Bezdomne prezenty

Opublikowano:
Autor:

Bezdomne prezenty - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na pytanie, co chcesz na mikołajki lub pod choinkę, nasze pociechy bardzo często odpowiadają: pieska. Gdy szczeniak rośnie i nie jest już tak słodki jak wcześniej, bardzo często jest porzucany. Jak to się dzieje, że tak często mikołajkowe prezenty pozostają bezdomne? I jak temu zaradzić?

Jak przekonuje Grzegorz Dzimiera, który już od czterech lat opiekuje się przytuliskiem dla „bezdomniaków” w Kolbuszowej, przede wszystkim zwierząt nie powinniśmy traktować w kategorii prezentu. Nasz rozmówca, sam wielokrotnie nakłaniał ludzi, którzy w przypływie empatii podejmowali decyzję o adopcji psa czy kota, do ponownego przemyślenia tego pomysłu: – Każdemu, kto przychodzi do nas po psa, mówię, że pies to jest obowiązek. Większy nawet niż dziecko, bo dziecku można wytłumaczyć, że teraz nie pójdziemy na spacer. Pies, jak się nauczy, że o określonej porze ma coś otrzymać, będzie to egzekwować. To nie jest tak, że dzisiaj bierzemy małego szczeniaczka, kuleczkę, a za chwilę wyrasta psiak większy. Trzeba z nim chodzić na spacery. Pójść do weterynarza. Trzeba się nim zaopiekować, żeby się nie nudził, bo jak się będzie nudził, to zniszczy wszystko dookoła. Trzeba go w końcu wychować, żeby był niegroźny dla otoczenia, dla sąsiadów. To jest ogromny obowiązek i ktoś, kto nie przemyśli takiej decyzji potem jej żałuje. Często się zdarza, że takie osoby się tych psów pozbywają i mają święty spokój – mówi Grzegorz Dzimiera.

Więcej w Korso nr 48/02.12.2015

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE