Reklama

Będzie opłata od deszczu? Zobacz kto i ile zapłaci

Opublikowano: sob, 5 wrz 2020 18:11
Autor:

Będzie opłata od deszczu? Zobacz kto i ile zapłaci - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Za dom, taras, wybrukowany podjazd, które zmniejszają powierzchnię retencji wód opadowych, trzeba będzie wnosić specjalne opłaty. Nowa danina deszczowa ma wejść w życie od nowego roku.

Dotychczas podatek od deszczu (tzw. podatek deszczowy) dotyczył tylko właścicieli wielkich nieruchomości (powyżej 3500 m2), które były zabudowane lub pokryte nawierzchnią nieprzepuszczającą wody (beton, asfalt, kostka brukowa) w więcej niż 70%.

Kogo będzie dotyczyć opłata od deszczu

Projekt zmiany ustawy Prawo wodne ma rozszerzyć obowiązek płacenia podatku deszczowego na właścicieli domów. Zgodnie z projektem opłatą mają być objęci właściciele nieruchomości o powierzchni powyżej 600 metrów kwadratowych, na których powstające lub już wybudowane obiekty budowlane wyłączają "więcej niż 50 procent powierzchni nieruchomości z powierzchni biologicznie czynnej”.
Taki zapis oznacza, że opłatę od deszczu będą płacić właściciele wielu domów jednorodzinnych. Podatek deszczowy nalicza się bowiem od...


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE