Reklama

Będzie obowiązywał kategoryczny zakaz wstępu na teren kolejowy w gminie Majdan Królewski. Z jakiego powodu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva

Będzie obowiązywał kategoryczny zakaz wstępu na teren kolejowy w gminie Majdan Królewski. Z jakiego powodu? - Zdjęcie główne

Torowisko będzie spryskiwane środkiem chemicznym chwastobójczym. | foto Canva

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zabieg odchwaszczania torów kolejowych zostanie przeprowadzony w kwietniu i maju na terenie gminy Majdan Królewski. Urząd przypomina, że obowiązuje wtedy bezwzględny zakaz wstępu na teren kolejowy. Nie wolno także wyprowadzać zwierząt w ich sąsiedztwie.

Jak poinformowała majdańska gmina, zabieg odchwaszczania polegał będzie na opryskiwaniu torowiska o szerokości pasa równej 5 mb, przy użyciu opryskiwacza spalinowego zamontowanego na drezynie motorowej. Chodzi o torowisko linii hutniczej szerokotorowej (tzw. ruska kolej).

Bezwzględny zakaz wstępu

W tym celu zostanie wykorzystany środek chemiczny chwastobójczy typu Kosmik 360 SL. Oprysk będzie wykonywany w dniach 26-28 kwietnia oraz 8-10 maja.

Jak podaje producent, okres od zastosowania środka do dnia, w którym na obszar, na którym go zastosowano, mogą wejść ludzie oraz zostać wprowadzone zwierzęta, powinien trwać do czasu całkowitego wyschnięcia cieczy na powierzchni roślin.

- Przypominamy o bezwzględnym zakazie wstępu na teren kolejowy i wypasie zwierząt w bezpośrednim sąsiedztwie torów kolejowych w okresie karencji zastosowanego środka chemicznego

- czytamy na stronie UG w Majdanie Królewskim.

Rośliny spryskane tym herbicydem żółkną i więdną po upływie 7-10 dni od zabiegu. Wtedy zauważalne są pierwsze zmiany. Całkowite zamieranie roślin następuje po około 3 tygodniach.

Powtarzany z roku na rok

Samorząd jednocześnie zaznacza, że planowany termin odchwaszczania może ulec nieznacznej zmianie w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Janina Wójtowicz, zastępca wójta gminy Majdan Królewski, informowała w rozmowie z nami, że taki oprysk wykonywany jest raz w roku, aby pozbyć się rosnących tam chwastów.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy