Reklama

Będzie komunikacja zastępcza na odcinku Kolbuszowa - Tarnobrzeg

Opublikowano: ndz, 10 mar 2019 07:00
Autor:

Będzie komunikacja zastępcza na odcinku Kolbuszowa - Tarnobrzeg  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Już od poniedziałku, 11 marca, nastąpią zmiany w kursowaniu pociągów.

Spowodowane są one pracami związanymi z budową mijanki w Majdanie Królewskim. Inwestycja o wartości 16 mln zł ma być gotowa w połowie tego roku. 

- Na kilometrowym odcinku będą dwa tory. Mijanka zapewni większą przepustowość jednotorowej trasy, gdyż pozwoli na krzyżowanie się pociągów. Usprawni to znacznie komunikację kolejową między Ocicami a Rzeszowem. Jednocześnie w Majdanie Królewskim budowany jest peron - informuje Dorota Szalacha z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

W poniedziałek rozpocznie się m.in. budowa rozjazdów i urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Wykonane zostanie bezpieczne dojście do peronu.

- Później przebudowane będą urządzenia sygnalizacji przejazdowej na dwóch skrzyżowaniach drogi z torami. Zwiększy się poziom bezpieczeństwa dla użytkowników ruchu kolejowego i drogowego - dodaje przedstawicielka PKP. 

Prowadzone od marca, wymagają zmian w kursowaniu pociągów. Te uwzględniono w rozkładzie jazdy. Od 11 marca do 10 maja Przewozy Regionalne uruchamiają komunikację zastępczą na odcinku Kolbuszowa – Tarnobrzeg. Pociąg IC relacji Rzeszów - Hrubieszów pojedzie przez Leżajsk i Nową Sarzynę. 

Budowa mijanki w Majdanie Królewskim jest elementem większej inwestycji - elektryfikacji trasy Ocice - Rzeszów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.