Reklama

Basen w Cmolasie zamknięty przez ogromne ceny gazu. - Sytuacja jest bardzo trudna - mówi wójt gminy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: OWiR Cmolas

Basen w Cmolasie zamknięty przez ogromne ceny gazu. - Sytuacja jest bardzo trudna - mówi wójt gminy - Zdjęcie główne

Basen w Cmolasie zamknięty został na cały miesiąc. Jaka sytuacja będzie w lutym? Tego nie wie nikt. | foto OWiR Cmolas

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Basen w Cmolasie przez cały styczeń jest zamknięty. Powód? Wysokie ceny gazu. - Sytuacja jest bardzo trudna - mówi Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas.

Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie poinformował, że ze względu na kilkunastokrotny wzrost cen gazu został zmuszony do podjęcia decyzji o czasowym wyłączeniu z użytkowania pływalni. - Decyzje o zawieszeniu działalności lub znacznemu skróceniu godzin pracy zostały podjęte również na wielu innych pływalniach w naszym kraju - pisze Iwona Soda, dyrektor cmolaskiego OWiR. Dodała ona także, że ważność wszystkich wykupionych karnetów zostanie stosownie przedłużona o czas zawieszenia działalności obiektu.

OWiR nie planuje także zwolnień 20-osobowej załogi. Hala sportowa także działa bez ograniczeń. 

Mieszkańcy pytają o zajęcia dla dzieci 

Bernadetta Wolak-Posłuszny, radna z Cmolasu, poruszyła ten temat na ostatniej sesji 20222 roku (29 grudnia). - Wielu mieszkańców dopytuje, jak dalej będzie funkcjonował basen i czy dzieci będą mogły korzystać później po tym okresie z basenu - zaczęła przedstawicielka mieszkańców. 

- Czy zostały podjęte kroki w kierunku załagodzenia tej sytuacji? Mam tu na myśli to, że basen nie jest traktowany jako jednostka oświatowa. Czy z punktu widzenia prawa mamy wyjaśnioną tę sytuację? I czy mamy rozwiązanie na to, co się wydarzyło, że baseny będą traktowane jako podmioty działalności gospodarczej w przypadku cen gazu i prądu?

- dopytywała radna Wolak-Posłuszny. 

Poprawka w senacie. Jaka będzie decyzja? 

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, wyjaśnił, że dyrektor ośrodka po konsultacjach podjęła decyzję o zamknięciu basenu. Wynikało to z tego, że większość stycznia dzieci są na feriach.

- Miała być zamknięta też stołówka z uwagi na remont instalacji elektrycznej. Nie jest jasna sytuacja basenów, co do traktowania ich jak szkoły

- zaznaczył szef gminy.

Wójt Galek przypomniał, że jest szansa na to, aby baseny były traktowane tak jak szkoły, a więc obowiązywały ich stare stawki cen gazu. 

- Myślę, że do połowy stycznia sytuacja się wyjaśni i wyjaśni się wiele innych tematów, o których nie wiemy co do funkcjonowania. Uważam, że basen trzeba będzie w lutym uruchomić i mam nadzieję, że ceny będą inne. Jeżeli ceny będą takie jak dla innych podmiotów gospodarczych (droższe stawki za gaz - przyp. red.), to wtedy trzeba będzie bardzo skrupulatnie rozliczać, ile idzie ciepła dla szkoły, a ile na pływalnie - tłumaczył wójt. 

Dodał on także, że jeżeli wysokie ceny gazu by się utrzymały, będzie bardzo trudna sytuacja na pływalni.

- I będę prosił radę o podjęcie stosownych działań. Ja przygotuję propozycję rozwiązań na sesję styczniową i podejmiemy decyzję co dalej. Dzisiaj sytuacja jest bardzo trudna w zakresie ogrzewania, bo do końca nie wiemy, jak to prawo będzie wyglądać

- nadmienił szef cmolaskiej gminy. 

Bez zajęć i obozów przez styczeń

Radna Wolak-Posłuszny zauważyła także, że na tę chwilę baseny nie są traktowane jako jednostki oświatowe. - Nie mamy na co czekać, tylko trzeba już podjąć kroki w celu znalezienia rozwiązania, które pozwoliłyby basen otworzyć. Ferie to okres, gdzie obłożenie jest duże, mieliśmy obozy, w ubiegłym roku mieliśmy w okresie ferii zajęcia dla naszych dzieci półkolonie i korzystały te dzieci z basenu. Tej formy wypoczynku dla naszych dzieci nie będziemy realizowali? - prosiła o wyjaśnienia. 

 Wójt Galek odparł, że basen jest zamknięty. Otwarta jest za to hala sportowa, na której odbywają się zajęcia. Zapewnił on także, że przygotuje z dyrektorem OWiR propozycję, co dalej zrobić z cmolaskim basenem. Dodał także, że zajęć czy obozów na pływalni przez ferie nie będzie. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy