Reklama

Awantura na sesji

Opublikowano:
Autor:

Awantura na sesji - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Krzyki mieszkańców i podjęta uchwała, której zgodność z prawem zakwestionowano – tak wyglądały ostatnie obrady rady gminy.

Zanim jednak przejdziemy do styczniowej sesji, wróćmy do wtorkowych (24 stycznia) obrad komisji rozwoju gospodarczego i ochrony środowiska. Między innymi miała ona zaopiniować uchwałę dotyczącą nadania nazwy ulicy i zająć w tej kwestii stanowisko. Propozycji na nazwanie drogi prostopadłej do ul. Sokołowskiej było kilka: Żołnierzy Wyklętych, Konwaliowa i Jaśminowa. Ostatecznie urzędnicy przygotowali projekt uchwały uwzględniający ostatnią z wymienionych nazw. Takim obrotem sprawy byli zaskoczeni radni, którzy spodziewali się, że w dokumencie pojawi się nie ul. Jaśminowa a Żołnierzy Wyklętych.

Podjęcie decyzji o podmienieniu nazw, wójt Władysław Grądziel, tłumaczył wnioskiem mieszkańców, który trafił do niego jako ostatni i podpisało się pod nim najwięcej mieszkańców - dziesięć osób. Wcześniejszą propozycję nadania ulicy imienia Żołnierzy Wyklętych poparło pięć osób (jeden mieszkaniec wykreślił swój podpis).

Więcej w 6 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE