reklama

Jagodnik najlepszy w Turnieju Sołectw Gminy Cmolas. Była dogrywka o drugie miejsce [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Jagodnik najlepszy w Turnieju Sołectw Gminy Cmolas. Była dogrywka o drugie miejsce [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Autor: Tymoteusz Maciąg
Zobacz
galerię
43
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WIADOMOŚCIPodczas Dni Gminy Cmolas jednym z punktów programu był Turniej Sołectw Gminy Cmolas o Nagrodę Wójta. Rywalizacja przyniosła sporo emocji, a o drugim miejscu zdecydowała dogrywka.
reklama

Turniej Sołectw był jedną z atrakcji tegorocznych Dni Gminy Cmolas. Reprezentacje poszczególnych miejscowości zmierzyły się w konkurencjach przygotowanych z myślą o wspólnej zabawie, ale na końcu, jak to w turnieju, liczyły się punkty i miejsca w klasyfikacji generalnej.

Najlepsze okazało się sołectwo Jagodnik, które zdobyło 49 punktów i zajęło pierwsze miejsce. To właśnie ta drużyna odebrała najważniejszą nagrodę turnieju. Za jej plecami rywalizacja była wyjątkowo zacięta, bo o drugim miejscu zdecydowała dogrywka.

Po 36 punktów zdobyły Toporów i Dąbrówka. Ostatecznie w dodatkowej rywalizacji lepsi byli mieszkańcy Toporowa i to oni zajęli drugie miejsce. Dąbrówka zakończyła turniej na trzeciej pozycji. Nagrody zostały wręczone drużynom, które stanęły na podium.

reklama

Zwycięskie trzy drużyny otrzymały także nagrody finansowe, które mogą przeznaczyć na zadania będące zadaniami własnymi gminy i służące poprawie warunków życia mieszkańców danego sołectwa. Za pierwsze miejsce Jagodnik otrzymał 2000 zł, za drugie miejsce Toporów 1500 zł, a za trzecią lokatę Dąbrówka 1000 zł.

Czwarte miejsce przypadło Ostrowom Tuszowskim. Na piątej i szóstej pozycji, ex aequo, uplasowały się Poręby Dymarskie oraz Ostrowy Baranowskie, które zdobyły po 25 punktów. Siódma była Trzęsówka z dorobkiem 24 punktów, ósmy Cmolas, który uzyskał 21 punktów, a dziewiąte miejsce zajęła Hadykówka z 19 punktami.

Podczas wręczania nagród nie zabrakło także zapowiedzi kolejnej rywalizacji. Zwycięska drużyna otrzyma zaproszenie na międzypowiatowy turniej sołecki, który odbędzie się 2 sierpnia 2026 roku w sołectwie Hucisko w gminie Niwiska.

reklama

- Wygraną wieś zapraszam na międzypowiatowy turniej sołecki 2 sierpnia 2026 roku do sołectwa Hucisko w gminie Niwiska. Zobaczymy, kto tu zwyciężył, a więc zwycięskiej drużynie wręczę zaproszenie

- mówiła jeszcze przed wręczeniem nagrody Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska. 

Turniej był okazją do integracji mieszkańców i pokazania, że sołecka rywalizacja potrafi przyciągnąć uwagę publiczności równie skutecznie jak koncerty. Nie brakowało dopingu, emocji i uśmiechu, choć w niektórych konkurencjach walka była całkiem poważna. Patronat medialny nad Dniami Gminy Cmolas objęło Korso Kolbuszowskie.

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo