Reklama

Apel kolbuszowskich ratowników. Zmarł ich kolega

Opublikowano: czw, 5 lis 2020 13:34
Autor:

Apel kolbuszowskich ratowników. Zmarł ich kolega - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ratownicy Medyczni z Kolbuszowej zamieścili poruszający wpis na swoim profilu na Facebooku.

Na profilu na FB - Ratownictwo Medyczne w Kolbuszowej pojawił się wpis od kolbuszowskich ratowników. Zwracają się oni do mieszkańców z apelem. Piszą również o śmierci swojego kolegi. 

- Niestety dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Dzisiaj w nocy na wieczny dyżur przeszedł nasz kolega, znajomy ratownik medyczny, na co dzień pracujący w PSPR w Tarnowie. Doskonały ratownik medyczny, dyspozytor medyczny, sympatyczny kolega. Niestety odszedł od nas w wyniku zachorowania na Covid-19 - tej "niedocenianej", wyśmiewanej, bagatelizowanej choroby

- informują ratownicy.

 


 

- Kiedyś zadano mi pytanie: "czy znasz osobiście kogoś, kto chorował lub choruje na Covid-19?" Zacząłem się wtedy zastanawiać i co się okazało? Przy 400 zakażeniach na dobę rzeczywiście mało takich osób mogłem wśród swoich znajomych odnaleźć. Sytuacja niestety się zmieniła. Dzisiaj mamy ponad 27 000 zakażeń. Czy ta liczba w dalszym ciągu nie przemawia do tych niedowiarków, antyCovidowców?

- pisze jeden z ratowników na Facebooku.

Jak możemy dalej przeczytać w poruszającym wpisie, jest pozornie pozytywna informacja z dzisiejszych statystyk - zwolniły się respiratory. Niestety zwolnienie to nie jest spowodowane cudownym ozdrowieniem pacjentów. W większości przypadków do zwiększenia liczby wolnych respiratorów doszło wskutek śmierci tych osób. 

- Czy to również do was nie przemówi? Wracając do pytania usłyszanego jakiś czas temu - Tak, znam takie osoby. Znam ludzi, którzy chorowali i chorują na Covid-19. Niektórzy przeszli to lekko, inni ciężej, ale są też tacy, którzy niestety skończyli swoją hospitalizację w OIOM.

Znam też ogromną liczbę medyków, którzy przechorowali tę, jak określają to sceptycy, grypę... W pewnym momencie w naszej grupie kolbuszowskich ZRM doliczyliśmy się 12 osób z potwierdzonym Covid-19. Mimo tego nie zabrakło pomocy z naszej strony. Zawsze byliśmy gotowi nieść pomoc naszym pacjentom 

- zapewniają ratownicy z Kolbuszowej.

 


 

Ratownicy podziękowali wszystkim, którzy włożyli ogromny wysiłek, żeby upadający system Państwowego Ratownictwa Medycznego w Polsce, w Kolbuszowej cały czas działał.

- Niezwykłe poświęcenie (często okupione kontaktami z rodzinami), trud długich godzin spędzonych w kombinezonach przed szpitalami. Dziękujemy i liczymy, że w końcu sytuacja się ustabilizuje. Wpływ na to mamy wszyscy. Zadbajmy o własną ochronę, zaakceptujmy zalecenia Ministerstwa Zdrowia i zacznijmy myśleć. W tej walce dużo zależy od nas wszystkich

- apelują kolbuszowscy medycy.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +1 / -0

    Ghjk

    Nie znam osób co by podważały i bagatelizowany wirusa. Ale wkurza mnie to ciągle napędzanie strachu. Ze złamaniami ludzie jeżdżą po 100 km, umierają na zawał, udar, wyrostek. Bo ich nigdzie nie przyjęli. Redakcjo u was też przecież covid. Higiena, odpowiednie odzywianie, suplementacja D3, ruch na świeżym powietrzu. Słabszych trzeba chronić bezwzglę... Rozwiń

  • rok temu | ocena +0 / -1

    NFC

    Błędem Ministerstwa Zdrowia było to że choroba covid-19 nie dotyczy młodych ludzi umierają tylko starsi. Niestety umierają na covid młodzi również dlatego młodzi ludzie robią sobie kpiny z korona wirusa. Może zacznijmy naprawic ten blad przez elite rządząca.