Reklama

Anna Lulek nowym dyrektorem Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum prywatne

Anna Lulek nowym dyrektorem Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie - Zdjęcie główne

Anna Lulek została nowym dyrektorem Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie | foto Archiwum prywatne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Anna Lulek została nowym dyrektorem Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie. O stanowisko ubiegało się aż czterech kandydatów.

Komisja konkursowa przeprowadziła szczegółowe rozmowy kwalifikacyjne z każdym z kandydatów. - W ocenie komisji Anna Lulek przedstawiła spójną pod względem merytorycznym i programowym koncepcję działania Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie przy uwzględnieniu możliwości budżetowych instytucji, oraz środków zewnętrznych - czytamy w uzasadnieniu wyboru dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie.

Opracowany plan działania SOK uwzględnia charakter instytucji, jej rolę w regionie, oraz potrzeby mieszkańców, zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Komisja wskazała, że Anna Lulek wykazała się wysoką znajomością miejscowych realiów, oraz najwłaściwszą oceną potrzeb lokalnych odbiorców.

- Wątpliwości nie budzi również znajomość obowiązujących przepisów prawa, zasad funkcjonowania samorządowej instytucji kultury, jaką jest SOK, oraz organizacji działalności instytucji w zakresie finansów i budżetu, co gwarantuje  stabilność w czasie szybko zmieniających się przepisów prawnych. Umiejętności w pozyskiwaniu środków finansowych, w tym wojewódzkich czy ministerialnych, utrzymanie sprawdzonych już działań, polepszania ich i szukania nowych innowacyjnych rozwiązań, dają gwarancję dalszego rozwoju instytucji

- podkreśla komisja.

Skład komisji konkursowej na dyrektora SOK w Cmolasie

 • Eugeniusz Galek, wójt Gminy Cmolas 
 • Lesław Budzisz, zastępca wójta Gminy Cmolas 
 • Marian Posłuszny, sekretarz Gminy Cmolas 
 • Małgorzata Kolasa, podinspektor w UG Cmolas  
 • Urszula Blat, p. o. dyr. SOK w Cmolasie 


Kandydaci na stanowisko dyrektora SOK w Cmolasie 

Urząd Gminy w Cmolasie przyjął cztery zgłoszenia kandydatów, którzy chcieli zostać dyrektorem Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie. 

Byli to: 

 • Emil Karpiński,
 • Andrzej Serafin,
 • Tomasz Chlebek,
 • Anna Lulek.

Komisja konkursowa stwierdziła, że wszyscy kandydaci spełniają niezbędne wymagania i zostają zakwalifikowani do drugiego etapu konkursu. Drugi etap konkursu składał się z rozmów kwalifikacyjnych

Komisja wysłuchała przedstawionych przez kandydatów koncepcji funkcjonowania Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie, zagadnień merytorycznych, prawnych związanych z działalnością instytucji, planów pozyskiwania dofinansowań. Kandydaci odpowiadali także na pytania komisji konkursowej.

Każdy z członków ocenił poszczególnych kandydatów za autorski program działania Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie i za rozmowę kwalifikacyjną. Maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania w konkursie przez kandydata od jednego członka komisji wynosiła 60.

Wyniki oceny:

 • Emil Karpiński  – 179 pkt.
 • Andrzej Serafin   – 147 pkt.
 • Tomasz Chlebek  – 187 pkt. 
 • Anna Lulek   – 233 pkt.

Tym samym Anna Lulek uzyskała największą liczbę punktów. 

- Pani Anna jest doświadczonym pracownikiem i mam pewność, że poradzi sobie bardzo dobrze na nowym stanowisku

- mówi w rozmowie z nami Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas

Anna Lulek oficjalnie nowym szefem placówki ma zostać w kwietniu. Już niebawem porozmawiamy z nową dyrektor o planach względem nowego stanowiska i funkcjonowaniu Samorządowego Ośrodka Kultury w Cmolasie. 

Przypomnijmy, że poprzednia dyrektor Edyta Kus-Mokrzycka pełniła funkcję szefa SOK w Cmolasie nieprzerwanie przez 15 lat. Zakończyła pracę 31 grudnia 2022 roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy