Reklama

Andrzej Dominik Jagodziński przeszedł na emeryturę. Oficjalne pożegnanie dyrektora biblioteki w Kolbuszowej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od środy (28 września) Andrzej Dominik Jagodziński nie jest już dyrektorem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej. Oficjalne pożegnanie dotychczasowego szefa biblioteki, odbyło się w trakcie sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej.

- Bibliotekarz jest to zawód, który wciąga, trochę zostałem nim przez przypadek. To, że musiałem wracać do domu rodzinnego i to spowodowało, że zająłem się biblioteką. Zdecydowanie ta praca daje olbrzymią satysfakcję

- tak dwa lata temu, na łamach Korso Kolbuszowskie, mówił Andrzej Jagodziński, dyrektor MiPBP w Kolbuszowej. 

Biblioteką kierował przez 32 lata. W środę (28 września) przestał pełnić tę funkcję i przeszedł na emeryturę. 

- W trakcie swojej kadencji udało mu się zachować oraz zmodernizować wszystkie filie wiejskie biblioteki. Rozbudował budynek centrali oraz utworzył nowy Oddział Edukacji Kulturalnej i Regionalnej w budynku dawnej synagogi. Pozyskał także dla biblioteki punkt biblioteczno-świetlicowy „Pociąg do czytania”, w nowo wyremontowanym dworcu w Kolbuszowej.

- czytamy na stronie kolbuszowskiej biblioteki. 

- Doprowadził do podpisania umowy między powiatem kolbuszowskim a gminą Kolbuszowa, która powołała do istnienia Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kolbuszowej. Z jego inicjatywy wprowadzono także wspólną kartę biblioteczną dla wszystkich bibliotek publicznych na terenie powiatu kolbuszowskiego 

- wyliczają dalej osiągnięcia dyrektora Jagodzińskiego pracownicy MiPBP.

Oficjalne pożegnanie Andrzeja Dominika Jagodzińskiego przez władze miasta odbyło się podczas czwartkowej (29 września) sesji Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Przechodzący na emeryturę szef biblioteki przypomniał, z iloma burmistrzami miasta współpracował. Jak dodał:

- Było mi miło, jak patrzyłem, jak się Kolbuszowa rozwija. 

Nowym dyrektorem kolbuszowskiej biblioteki ma zostać Paweł Michno. Mieszkaniec Kolbuszowej Górnej zrezygnował z pełnienia mandatu radnego rady miejskiej. Było to konieczne, aby mógł objąć to stanowisko.

Ustawa o samorządzie gminnym (art. 24b.) mówi jasno:

- Osoba wybrana na radnego nie może wykonywać pracy w ramach stosunku pracy w urzędzie gminy, w której uzyskała mandat, oraz wykonywać funkcji kierownika lub jego zastępcy w jednostce organizacyjnej tej gminy.

Zarządzeniem burmistrza Kolbuszowej, od 29 do 30 września, obowiązki dyrektora biblioteki, pełni Małgorzata Maziarz - główna księgowa MiPBP w Kolbuszowej.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy