Reklama

Akcja policyjna nad zalewem w Wilczej Woli [FOTO]

Opublikowano: pon, 20 lip 2020 10:21
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI O tym, jak bezpiecznie korzystać z wypoczynku nad wodą, przypominali kolbuszowscy policjanci, którzy odwiedzili zalew Maziarnia w Wilczej Woli. Plenerowe działania przeprowadzono w ramach akcji ”Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”.

Spotkanie zorganizowano we współpracy ze Stowarzyszeniem Klub Żeglarski „Niluś”. Uczestniczył w nich również ratownik medyczny, pod którego okiem zgromadzeni mogli sprawdzić swoje umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

- Wakacje to czas kiedy bardzo często wypoczywamy nad wodą. Należy jednak pamiętać, że nieodpowiedzialne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Kolbuszowscy funkcjonariusze każdego roku przypominają o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, organizując akcje plenerowe o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Działania te są wpisane w ogólnopolską akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" - informuje kom. Jolatna Skubisz-Tęcza, oficer prasowy KPP w Kolbuszowej

Tegoroczne spotkanie, które odbyło się w sobotę, 18 lipca, zorganizowano we współpracy z nowopowstałym Klubem Żeglarskim „Niluś”, którego prezes Dawid Skrzypek zorganizował zajęcia żeglarskie dla dzieci nad zalewem Maziarnia. Na spotkaniu nie zabrakło również zajęć z pierwszej pomocy, które przeprowadził ratownik medyczny Andrzej Sokalski.  

Na terenie powiatu kolbuszowskiego największym zbiornikiem wodnym jest zalew Maziarnia w Wilczej Woli. Jest to zbiornik retencyjny, na którego terenie obowiązuje zakaz kąpieli. Kąpać się można jedynie w wyznaczonym do tego miejscu, które nadzorują ratownicy. Poza tym miejscem obowiązuje zakaz kąpieli.

W ramach prowadzonej w sobotę akcji, policjanci mł.asp. Beata Chmielowiec, asp.szt. Wojciech Lenart i kom. Jolanta Skubisz – Tęcza przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Policjanci zachęcali również do udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „ Artystyczny przeWODNIK”.  Informacje dotyczące zasad udzielania pierwszej pomocy przekazał Andrzej Sokalski, pod którego okiem najmłodsi mogli sprawdzić swoje umiejętności na fantomie.

W działaniach uczestniczył również asp.szt. Mariusz Wójcik, który patrolując łodzią motorową teren zalewu, czuwał nad bezpieczeństwem osób znajdujących się na terenie zalewu oraz przestrzegał wypoczywających przed korzystaniem z kąpieli na tzw: ”dzikich plażach” oraz przed wchodzeniem do wody po spożyciu alkoholu.

Funkcjonariusze rozdawali ulotki informacyjne o bezpiecznym wypoczynku nad wodą oraz gadżety przekazane przez Urząd Gminy w Dzikowcu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Czytelnik

    Pan Andrzej Sokalski nie jest ratownikiem medycznym... Nie ma prawa tytułować się w ten sposób