Reklama

Absurd na basenie

Opublikowano:
Autor:

Absurd na basenie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Nauczyciele z uprawnieniami do nauki pływania przyjeżdżają na basen z uczniami i... siedzą na ławeczkach - tak przynajmniej twierdzi radny Jan Fryc. Co na to kierownik pływalni?

- W rozmowie z nauczycielami wychodzi coś takiego, że jeżdżą oni na basen jako opiekunowie. Mają uprawnienia i mogą te dzieci uczyć pływać. Dochodzi jednak do takich absurdów, według mnie, że ci nauczyciele przyjeżdżają, siedzą na ławeczkach, a są zatrudniani dodatkowi instruktorzy. Czy to jest właściwe? Czy tak jest? Czy tak powinno być? - mnożył pytania samorządowiec. 

Do wody tylko z uprawnieniami
Obecny na ostatniej sesji rady miejskiej (26 kwietnia) Krzysztof Matejek, kierownik basenu, przyznał, że w tej kwestii pływalnia dogadała się z dyrektorami szkół. - Mamy taką umowę, że jeżeli szkoły mają własnych instruktorów i są w stanie zapewnić te godziny, to wtedy dyrektor decyduje, czy bierze naszych instruktorów czy ma swoich - powiedział kierownik obiektu. - Jeżeli z dziećmi przyjeżdżają nauczycielki nauczania początkowego, to trudno, żeby prowadziły naukę pływania. Grupową naukę pływania dla dzieci musi prowadzić instruktor z odpowiednimi uprawnieniami. To nie jest to samo, co nauczyciel WF-u. Nawet jeżeli taki nauczyciel przyjeżdża z dziećmi na zajęcia, co się naprawdę bardzo rzadko zdarza, to i tak bez uprawnień do wody wejść nie może - zaznaczył Krzysztof Matejek.

Więcej w 21 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE