Reklama

15 worków śmieci zniknęło z kolbuszowskich lasów. Akcja #sprzątaMY

Opublikowano:
Autor:

15 worków śmieci zniknęło z kolbuszowskich lasów. Akcja #sprzątaMY - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W piątek, 20 września, odbyła się akcja sprzątania lasów w powiecie kolbuszowskim.

Jak informuje Natalia Batory, przedstawicielka Nadleśnictwa Kolbuszowa, w akcji wzięły udział Szkoła Specjalna z Kolbuszowej Dolnej, a także Liceum Ogólnokształcące z Kolbuszowej oraz osoby prywatne. - Łącznie wzięło udział 60 osób - relacjonuje. 

Posprzątano teren leśny wzdłuż ścieżki Białkówka w Nowej Wsi, około 100 hektarów powierzchni. Łącznie osoby, które zaangażowały się w zbieranie śmieci, napełniły 15 worków odpadami. Każdy z worków miał pojemność 120 litrów. We wtorek, 24 września, w ramach tej akcji las sprzątała Szkoła Podstawowa z Niwisk.

W ramach zainicjowanej przez Andrzeja Dudę, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, akcji #sprzątaMY w każdym z 430 nadleśnictw w kraju na chętnych do pomocy czekały worki na śmieci, rękawice oraz opiekunowie.

 Tego samego dnia akcję oficjalnie zainauguruje prezydent Andrzej Duda, który wraz z uczniami, harcerzami, członkami Ligi Ochrony Przyrody, żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz leśnikami posprząta fragment Puszczy Białej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE