Reklama

10 milionów dla bezrobotnych

Opublikowano: wt, 21 mar 2017 16:00
Autor:

10 milionów dla bezrobotnych - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ponad 10,5 miliona złotych zostanie przeznaczonych na aktywizację osób młodych pozostających bez pracy w powiecie kolbuszowskim w obecnym i przyszłym roku. Fundusze trafią m.in. na organizację stażów.

W tym roku kolbuszowski pośredniak realizuje w sumie sześć programów służących promocji zatrudnienia. Wszystkie mają na celu pomoc w znalezieniu pracy dla osób bezrobotnych. Jak tłumaczy Elżbieta Kapusta, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kolbuszowej, każdy z ich oferuje zróżnicowane formy aktywizacji jak np. staże i prace interwencyjne, refundację kosztów doposażenia czy wyposażenie stanowiska pracy. Na tym nie koniec. Pieniądze wydane zostaną również na szkolenia grupowe i indywidualne czy wsparcie osób otwierających własny biznes. 
 
Co jeszcze?
W ramach w ramach Funduszu Pracy można starać się także o refundację studiów podyplomowych oraz zdobyć bon na zasiedlenie. Ta forma pomocy polega na udzieleniu wsparcia finansowego dla osoby do 30 roku życia, która znajdzie pracę poza naszym powiatem. - Wówczas może starać się o bon zasiedleniowy wynoszący maksymalnie 8 tys. zł. Fundusze te mogą zostać wydatkowane na tzw. zagospodarowanie się w nowym miejscu, czyli np. na opłatę za czynsz lub zakup mebli. Program ten umożliwia również staranie się o tzw. bon zatrudnieniowy, który polega na częściowej refundacji kosztów wynagrodzenia danemu pracodawcy - wyjaśnia Barbara Żarkowska z kolbuszowskiego starostwa.

Więcej w 11 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.