Reklama

Mieszkańcy ul. Stawek w Majdanie Królewskim uwięzieni w domach od niedzieli. - Jesteśmy odcięci od świata - mówią w rozmowie z nami [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW Zbigniew Wojnas, mieszkający z chorą matką przy ul. Stawek w Majdanie Królewskim, nie może ruszyć się z domu. To przez zasypaną śniegiem drogę gminną, która uniemożliwia mu dotarcie do sklepu czy apteki. - Jesteśmy odcięci od świata - mówi. Dlaczego gmina nie odśnieżyła tamtego odcinka?

W środę (14 grudnia) zwrócił się do nas 46-letni  Zbigniew Wojnas, mieszkaniec Majdanu Królewskiego i zarazem Czytelnik Korso Kolbuszowskie. Jest on osobą niepełnosprawną i opiekuje się chorą 80-letnią matką, która nie może się poruszać.

Dwa telefony i dalej nic

Problem w tym, że droga dojazdowa (około 150-metrowy odcinek) do jego domu, który mieści się przy ul. Stawek, nie została do tej pory odśnieżona. Mężczyzna kontaktował się w tej sprawie z majdańskim urzędem gminy. Tam z kolei usłyszał, że śnieg zostanie usunięty. Do czwartku rano jednak nic w tej kwestii się nie zmieniło.

- Tak włodarze gminy dbają o biednych, chorych ludzi. Dwukrotne prośby o odśnieżenie. Uwięzieni od niedzieli w domu. Szok! Mamy 21. wiek

- skomentował krótko mężczyzna.

Mieszkaniec: Jesteśmy odcięci od świata

Zbigniewowi Wojnasowi chodzi przede wszystkim o to, że w razie nagłej potrzeby na miejsce nie dojedzie nawet pogotowie ratunkowe. Sam również nie może przejechać samochodem, aby dostać się do apteki czy zrobić potrzebne zakupy. - Jesteśmy odcięci od świata - mówi w rozmowie z Korso.

W czwartek rano (15 grudnia) skontaktowaliśmy się z przedstawicielami majdańskiego urzędy gminy. Tam usłyszeliśmy od urzędniczki, że znają temat i osoba zainteresowana faktycznie kontaktowała się z nimi w tej sprawie. Dlaczego zatem, pomimo tego, że droga jest własnością gminy, nie została jeszcze odśnieżona? Czy samorząd podjął jakiekolwiek kroki w tej sprawie?

Przeszkodziły gałęzie

Powód, dla którego droga nie została jeszcze udrożniona, wydaje się być prozaiczny. Jak udało nam się ustalić, przez zwisające nad drogą pod naporem mokrego śniegu gałęzie, nie mógł tam wjechać ciężki sprzęt.

- Z uwagi na duże ilości śniegu zalegające na gałęziach przydrożnych drzew oraz brak miejsca do zawracania, nie było możliwości wcześniejszego odśnieżenia w/w drogi ciężkim pojazdem zimowego utrzymania dróg, wskazanym do odśnieżania przysiółka Stawek w Majdanie Królewskim

- poinformowała nas przedstawicielka referatu rolnictwa w majdańskim urzędzie.

Odśnieżaniem dróg na terenie majdańskiej gminy zajmuje się głównie ochotnicza straż pożarna. Jak nas zapewniono, droga do mieszkańca zostanie odśnieżona jeszcze dzisiaj.

- Odśnieżenie drogi dojazdowej do pana Zbigniewa Wojnasa zostało zlecone odpowiednim służbom do wykonania i będzie dziś zrealizowane przy użyciu mniejszego sprzętu, wykorzystywanego zazwyczaj do odśnieżania chodników i ścieżek pieszo-rowerowych

- zapewnia samorząd.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy