Spotkanie pod dyktando ekstraligowca. Sokółki przegrały na własnym boisku [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja:

SPORT Sokółki podjęły drużynę z najwyższego poziomu rozgrywkowego – KPP Bydgoszcz. Środowy mecz (26 października), chociaż zakończył się przegraną naszego zespołu, był cenną lekcją.

Mecz na stadionie nad Nilem w Kolbuszowej Dolnej rozegrano w ramach Pucharu Polski kobiet. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0:6.

- Dziękujemy rywalkom za grę i ambitną postawę

- napisały zawodniczki KPP Bydgoszcz po zwycięskim spotkaniu, które zagwarantowało im udział w 1/16 rozgrywek.

Jeszcze przed meczem z zespołem z Ekstraklasy Sokółki przyznały, że spotkanie będzie dla nich dużym przeżyciem, a także możliwością sprawdzenia się z lepszymi i bardziej doświadczonymi piłkarkami.

- To zawsze cenna lekcja

-  mówiła Gosia Kot, zawodniczka Sokoła Kolbuszowa Dolna.

Pierwszy gol na stadionie nad Nilem padł w szóstej minucie (Wiktoria Bagińska). Kolejne pięć celnych strzałów zawodniczki z Bydgoszczy oddały jeszcze w pierwszej połowie (17' Aleksandra Stasiak, 19' 25' 44' Karolina Majda, 39' Wiktoria Bagińska).

- Mecz, cóż, każdy się spodziewał, że będzie pod dyktando ekstraligowca

- powiedziała Karolina Nowak, kapitan Sokółek.

- Niestety rywalki wykorzystywały nasze błędy w obronie i strzeliły w pierwszej połowie sześć bramek. Miałyśmy momenty dobrej gry w pierwszej połowie, ale zabrakło doświadczenia w grze z takim przeciwnikiem.

Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra całego zespołu. Nasze rywalki miały już trudniej w ataku. Skutkowało to tym, że nie straciłyśmy już więcej bramek.

Bardzo dobre zawody rozegrała nasz bramkarka, która tak naprawdę jest obrończynią. Myślę, że możemy być zadowolone z siebie, bo starałyśmy się rozgrywać piłkę i konstruować jakieś akcje. To jest dobry znak na ostatnie dwa mecze w lidze