Reklama

Podopieczni Fregaty ścigali się najlepszymi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum klubowe

Podopieczni Fregaty ścigali się najlepszymi - Zdjęcie główne

Fregata w Ostrowcu. W górnym rzędzie, od lewej: Braian Skowroński, Szczepan Wójcik, Kacper Więcek, Karol Rzemień. Z przodu, od lewej: Julia Szklarz, Milena Szewc, Mikołaj Wójcik, Wiktor Blicharz. Na zdjęciu brakuje Kornelii Woźniak. | foto Archiwum klubowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

SPORT 9 wychowanków kolbuszowskiej Fregaty zaprezentowało swoje umiejętności w prestiżowych zawodach w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nasi ściągali się najlepszymi.

Na zawody pod nazwą Arena Grand Prix Polski przyjechali reprezentanci 115 klubów z Polski, Słowacji i Czech. Fregata wystawiła do walki aż 9 osób. Szóstka z nich walczyła w kategorii 14-latków. Byli to: Milena Szewc, Julia Szklarz, Kornelia Woźniak, Mikołaj Wójcik, Braian Skowroński i Kacper Więcek. Wśród 15-latków nasz klub reprezentowali: Szczepan Wójcik, Wiktor Blicharz, Karol Rzemień. Wspomniana trójka kilka tygodni temu startowała w zimowych mistrzostwach Polski.

Podopieczni Bartka Pietryki pozostawili po sobie dobrze wrażenie. Wytrzymali trudy dwudniowych zmagań. W mocnej stawce byli w stanie wejść do pierwszych "10" w kilku konkurencjach. 

Po kilka razy w najlepszej dziesiątce meldowali się Braian Skowroński, Szczepan Wójcik, Mikołaj Wójcik i Wiktor Blicharz. – Takie wyniki na oficjalnych mistrzostwach Polski dają występy w głównych finałach, więc to najlepiej dowodzi, że Kolbuszowa ma zdolną młodzież – oceniała Marta Pastuła-Skowrońska, wiceprezes Fregaty. Nasi pływacy w Ostrowcu poprawili swoje życiowe rekordy.

Dla młodych zawodników udział w zawodach w Ostrowcu był wyjątkowo cennym doświadczeniem. Zawodnicy Fregaty rywalizowali m.in. z pływakami, którzy walczą o przepustki na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. - Pokazuje to, w jakiej rangi turnieju uczestniczyli – zaznacza trener. – Nasi pływacy byli w czołówce, zaraz za klubami z dużych ośrodków, takich jak Warszawa, Szczecin i Łódź. Kolbuszowa powinna być dumna, a niektóre osoby powinny już przestać walczyć, aby zniszczyć trenera i takie talenty, które godnie reprezentują nasze miasto – podsumowuje Pastuła-Skowrońska.

Dla naszej ekipy taki start to dobry sprawdzian przed letnimi mistrzostwami Polski, na których Fregatę reprezentować będzie grupa 14-latków (Julia Szklarz, Milena Szewc, Kornelia Woźniak, Braian Skowroński, Mikołaj Wójcik, Kacper Więcek) i 15-latków (Szczepan Wójcik, Wiktor Blicharz i Karol Rzemień).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy