Reklama

Magda Niemczyk z czwartym wynikiem w Europie!

Opublikowano:
Autor:

Magda Niemczyk z czwartym wynikiem w Europie! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

SPORT Sprinterka kolbuszowskiej Tiki-Taki, Magda Niemczyk, robi stałe postępy. Podczas sobotniego mityngu w Stalowej Woli, na dystansie 200 metrów, uzyskała czwarty wynik w Europie w kategorii do 18 lat.

Magdę nie przez przypadek od paru lat porównują do słynnej Ewy Swobody.

– Jest jedną z najbardziej utalentowanych sprinterek młodego pokolenia nie tylko w Polsce, ale też w Europie. Udowodniła to w sobotę

– zaznacza trener Bogdan Karkut.

Magda na dystansie 200 metrów  uzyskała czwarty obecnie wynik w Europie w kategorii juniorów młodszych (do 18 lat). Czas, jaki uzyskała: 24,34, dałby jej też pewną kwalifikację do przełożonych na przyszły rok mistrzostw Europy juniorów młodszych we włoskiej Rieti.

- Minimum wynosiło 24,60, więc Magda wypełniła je z dużą nawiązką 

- dodaje Karkut.

Czas osiągnięty przez Niemczyk daje jej pierwsze miejsce na listach rankingowych w Polsce, zarówno w kategorii do 18, jak i do 20 lat.

- W Stalowej Woli Magda pobiegła na 100 metrów, gdzie również zdecydowanie zwyciężyła z czasem 11,99. Poziom tego biegu był bardzo wysoki, gdyż wystartowało w nim aż 6 zawodniczek mających w swojej kolekcji medal rangi mistrzostw Polski

– zaznacza trener Tiki-Taki.

Najlepsze wyniki w obecnym sezonie uzyskała w Stalowej Woli Wiktoria Wrońska, nasza specjalistka od dystansu 400 metrów. 100 metrów przebiegła w 12,36, zaś 200 metrów w 25,13.

- Bardzo dobry wynik na 300 metrów uzyskał Jakub Chudzik, który przebiegł ten dystans w 37,38. Jego poprzedni rekord życiowy wynosił 38,54

– opisywał Karkut.

Na tym samym dystansie 14-letni Bartosz Sawuła uzyskał 42,24. Ponadto na dystansie 1000 metrów Wiktor Zięba uzyskał czas 2,45,86, natomiast w biegu dziewcząt Amelia Chudzik 3,38,90.

Przed naszymi zawodnikami zgrupowania wakacyjne. Magda i Wiktoria niedawno wróciły ze zgrupowania w Karpaczu. Teraz trenować będą w Spale na zgrupowaniu kadry narodowej. Na zgrupowania kadry wojewódzkiej wyjadą Jakub I Amelia Chudzik, Karolina Korzepa i Bartosz Sawuła. Na górskim zgrupowaniu w Muszynie trenuje Monika Węgrzyn. 15 sierpnia pobiegnie w Mistrzostwach Polski w biegach górskich. 

- Monika stara się nadrobić stracony przez kontuzję w pierwszej części sezonu czas, łącząc trening biegowy i kolarski, żeby nadmiernie nie obciążać kontuzjowanej stopy

– zauważa Karkut. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE