Reklama

Ubezpieczenia rolnicze to opłacalna inwestycja w spokój

Opublikowano: czw, 17 gru 2020 08:49
Autor:

Ubezpieczenia rolnicze to opłacalna inwestycja w spokój - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

PROMOWANE Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w 2019 roku powierzchnia użytków rolnych w Polsce wynosiła 14,6 mln hektarów. Powierzchnia ta była użytkowana przez 1,4 mln gospodarstw. Zgodnie z zapisami Ustawy o Ubezpieczeniach Obowiązkowych, każda osoba fizyczna zajmująca się działalnością rolniczą, posiadająca areał użytków rolnych przekraczający łącznie 1ha i opłacająca w części lub całości podatek rolny ma obowiązek posiadania ubezpieczenia OC rolnika oraz ubezpieczenia budynków wchodzących w skład gospodarstwa.


OD CZEGO CHRONI OC ROLNIKA?

Polisa OC chroni rolnika przed skutkami szkody wyrządzonej osobie trzeciej. Dotyczy wyłącznie szkód do których doszło w związku z posiadaniem gospodarstwa rolnego lub prowadzeniem działalności rolniczej.

Ubezpieczeniem rolniczym objęty jest rolnik oraz wszystkie osoby pozostające z nim w gospodarstwie domowym, jak i wszystkie osoby pracujące w gospodarstwie.

CZY OC ROLNIKA JEST OBOWIĄZKOWE?

Pamiętajmy, że OC rolnika jest obowiązkowe, a za każdy dzień nieposiadania polisy naliczane są kary z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego.

CO Z UBEZPIECZENIEM BUDYNKÓW ROLNYCH?

Ubezpieczeniu podlegają wszystkie budynki, które przekraczają 20 m2, oraz które zostały pokryte dachem:

    • budynki mieszkalne

    • budynki inwentarskie (kurniki, obory, chlewnie, stajnie itp.)

    • budynki magazynowe (magazyny, stodoły, spichlerze itp.)

    • pozostałe gospodarcze (szopy, garaże itp.)

 

OD CZEGO CHRONI POLISA BUDYNKÓW ROLNYCH?

Ubezpieczenie chroni nas od takich zdarzeń jak:

    • ogień

    • huragan

    • powódź

    • podtopienie

    • deszcz nawalny

    • grad

    • opady śniegu

    • uderzenie pioruna

    • eksplozja

    • obsunięcie się ziemi

    • tąpnięcie

    • lawina

    • upadek statku powietrznego

Obowiązkowe ubezpieczenie budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego dotyczy tylko murów i instalacji związanych z budynkiem, powłok malarskich, tynków.

Nie dotyczy stałych elementów (armatura sanitarna, meble zabudowane, baterie słoneczne itp.) oraz ruchomości domowych (sprzęt AGD, RTV, PC, meble itp.).

CUK Ubezpieczenia w swojej ofercie posiada produkty rolne przygotowane przez 10 towarzystw ubezpieczeniowych m.in.: Compensa, Wiener, PZU, Warta, TUWTUW, Concordia. Dzięki doświadczeniu i wiedzy Doradców CUK, klient może być pewien, że przygotowana dla niego oferta  kompleksowo ochroni jego dobytek. 

„Składowymi dobrze dobranej ochrony rolniczej jest niedrogie ubezpieczenie obowiązkowe, które stanowi podstawę ochrony oraz optymalne ubezpieczenie w wariancie rozszerzonym. W zależności od profilu prowadzonego gospodarstwa, klient może objąć dodatkową ochroną np. ziemiopłody (zebrane plony roślinne), zwierzęta gospodarskie czy materiały i zapasy. Jest to bardzo ważne rozszerzenie z punktu widzenia rolnika, ponieważ gospodarstwo rolne to znacznie więcej niż zabudowania.” – Joanna Kędzior, Właścicielka Placówki CUK Ubezpieczenia w Kolbuszowej.

Prócz przedmiotów ubezpieczenia ściśle związanych z działalnością rolną warto również ubezpieczyć mienie prywatne. W zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego, ochroną mogą zostać objęte np. ruchomości domowe znajdujące się zarówno w budynku mieszkalnym jak i budynkach gospodarczych, sprzęt elektroniczny taki jak: komputery, sprzęt RTV, instrumenty muzyczne czy konsole oraz szyby i przedmioty szklane.

„Decydując się na rozszerzenie ochrony ponad zakres określony w ustawie, klient zyskuje kompleksowe zabezpieczenia dla swojego mienia. W ramach jednej polisy ochroną objęte jest mienie przeznaczone do prowadzenia działalności rolnej, jak i mienie prywatne. Analogicznie sytuacja wygląda w odniesieniu do ubezpieczenia OC. Dzięki opcjom dodatkowym w ramach tej samej polisy klient może wykupić ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Tym sposobem oszczędza czas na szukaniu dodatkowych ofert i zyskuje spokój, ponieważ wszystko co ważne objęte jest ochroną w ramach jednego towarzystwa i jednej polisy” – dodaje Joanna Kędzior.

 

CUK Ubezpieczenia Kolbuszowa
Ul. Rzeszowska 10 – Galeria nad Nilem
Tel. 733 377 477, 17 5831006
E-mail: [email protected]

---------

CUK Ubezpieczenia, wiodący w Polsce dystrybutor ubezpieczeń oferujący produkty ponad 30 Towarzystw Ubezpieczeniowych. Firma funkcjonuje od 19 lat będąc technologicznym i jakościowym liderem branży. Multiagencja działa poprzez różne kanały dotarcia do Klienta i prowadzi sprzedaż poprzez sieć 350 Placówek własnych i franczyzowych, 300 punktów partnerskich, własne Contact Center oraz kanały online. Misją firmy jest kreowanie przyjaznego dla Klienta świata ubezpieczeń. Potwierdzeniem tego są nagrody, które otrzymaliśmy, m.in.: Godło Firma Przyjazna Klientowi, Godło Najwyższa Jakość Quality International oraz Godło Jakość Roku w kategorii Usługa Roku. W naszej firmie najważniejsi są ludzie, którzy z nami pracują i wartości, jakie wnoszą. W codziennej pracy stawiamy na bezpośrednią komunikację, przyjacielskie relacje, poszukiwanie skutecznych rozwiązań oraz nabywanie nowych umiejętności.


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE